Photoderm inovácia: Lepšia ochrana a zloženie pre dlhotrvajúce zdravie pokožky

V posledných rokoch rastie povedomie a znalosti o negatívnom vplyve slnka na našu pokožku a o častých nedostatkoch v ochrane pred slnkom – a to nielen v starostlivosti o našu pokožku, ale aj v starostlivosti o životné prostredie. Laboratória Bioderma využili svoje 40 ročné skúsenosti v oblasti biológie a dermatológie a prichádzajú s inovovaným radom produktov Photoderm. Umožňujú vašej pokožke lepšie sa brániť slnku a poskytujú vylepšenú širokospektrálnu ochranu.

Všetky produkty radu Photoderm sa opierajú o štyri hlavné piliere, ktoré rešpektujú vašu pokožku v rámci jej ekosystému. Každý produkt bol vyvinutý s použitím novej špičkovej technológie ochrany pred slnkom "SUN ACTIVE DEFENSE", dermatologických odborných znalostí v oblasti starostlivosti o pokožku, zloženia pre všetky spôsoby použitia a klimatické podmienky a s ohľadom na životné prostredie.

Hoci sa zvýšilo používanie opaľovacích krémov s vysokým ochranným faktorom (SPF), počet prípadov rakoviny kože sa zodpovedajúcim spôsobom neznížil. Faktor SPF totiž odkazuje na ochranu poskytovanú proti UVB žiareniu, ktorá zabraňuje spáleniu kože. Dermatológovia však zistili, že to, čo kožu oslabuje, je práve dlhodobé vystavenie pokožky UVA lúčom. Tie prenikajú hlbšie a môžu spôsobiť tzv. oxidačný stres, čím vznikajú lézie, ktoré môžu zapríčiniť predčasné starnutie kože a zvýšiť tak riziko vzniku rakoviny. Udržať pokožku zdravú tak môžu iba opaľovacie krémy, ktoré ponúkajú širokospektrálnu ochranu, teda ochranu pred UVB aj UVA žiarením.

 

Graphic representation of the Sun Active Defense formula used in Bioderma's photoderm products

Photoderm sunscreen range

Jadrom každého produktu je snaha poskytnúť kompletnú starostlivosť pokožke, a na to je potrebné pochopiť jej potreby. Od najmladších po najstarších, od špecifických typov pleti až po zdravú pleť, od tváre po celé telo – vždy existuje produkt Photoderm, ktorý pomáha chrániť, obnoviť a udržať rovnováhu vašej pleti. Zloženia sú prispôsobené každému typu pleti a jej špecifickým potrebám, a to aj pri vystavení pokožky slnku.

Aby sa predišlo poškodeniu, všetky prípravky na opaľovanie tváre poskytujú ochranu SPF 50+ (okrem Photoderm AKN mat, ktorý poskytuje SPF 30) a obsahujú silný štít proti UVA žiareniu. V prípade viditeľných známok nerovnováhy pokožky, ako sú škvrny, začervenanie alebo problémy s pigmentáciou, ponúka rad Photoderm opaľovacie krémy na tvár, ktoré obsahujú účinné látky, ktoré riešia špecifické potreby každého z nich. Všetky výrobky Photoderm boli klinicky testované a vykazujú preukázateľnú účinnosť a znášanlivosť pre každý typ pleti.

 

Pre dlhodobé zdravie pokožky je dôležité, aby ste vy aj vaša rodina používali opaľovací krém, ktorý je príjemný na dotyk, nelepí sa a nemastí. Na to je potrebné, aby odolával vode, potu a vysokej vlhkosti. Príjemné pre každodenný život je aj to, ak po aplikácii nezanecháva stopy. Ktorý je najlepší opaľovací krém zo všetkých? Ten, ktorý je príjemné používať. Vďaka špičkovej technológii ochrany produktov z radu Photoderm a príjemnému zloženiu nie je každodenná aplikácia žiadny problém.

 

Príjemné textúry produktov

Vďaka širokému výberu textúr sa opaľovacie krémy z radu Photoderm vždy ľahko rozotierajú a zanechávajú bezchybný vzhľad.

 

Vodeodolnosť

Všetky opaľovacie krémy Photoderm na telo spĺňajú certifikáciu "Veľmi odolný proti vode", čo znamená, že ochranný faktor zostáva o 50% vyšší ako je jeho uvedené číslo, a to aj po štyroch kúpaniach (trvajúcich vždy 20 minút). Po kúpaní ich možno znovu naniesť na mokrú pokožku bez toho, aby došlo k jej zbeleniu. To tiež znamená, že opaľovací krém Photoderm zostáva na pokožke, a neuvoľňuje sa do vody, takže nedochádza k poškodeniu vodných ekosystémov.

 

Ochrana vo všetkých klimatických podmienkach

Tvár, najviac viditeľná a výrazná časť nášho tela, je tiež najzraniteľnejšia, pretože je slnečnému žiareniu vystavená najviac. Prípravky na opaľovanie Bioderma sú vyvinuté tak, aby sa dali pohodlne nosiť aj pri najvyššej vlhkosti a v najteplejších podmienkach bez toho, aby dráždili oči a očné okolie.

 

Environmentally friendly sunscreen

Značka NAOS je ekobiologická a venuje osobitnú pozornosť testovaniu ekotoxicity hotových prípravkov, ktoré prichádzajú do priameho kontaktu so slanými a sladkovodnými ekosystémami. Všetky vybrané filtre a finálne receptúry boli testované na koraloch, morských riasach a sladkovodnom planktóne, teda na troch druhoch reprezentujúcich vodnú biodiverzitu.

Spoločnosť NAOS sa zaväzuje k ochrane vodných ekosystémov tromi spôsobmi:

 

Produkty Photoderm musia rešpektovať vodné ekosystémy: rešpektujeme život v sladkovodnom systéme aj v slanej vode, a naše produkty tak majú minimálny vplyv na koraly, morské riasy aj sladkovodný planktón.

 

Protecting aquatic ecosystems

Spoločnosť NAOS posudzuje ekotoxikologický profil každej zložky vo svojich produktoch, vrátane UV filtrov, a svedomito vyberá tie, ktoré minimalizujú dopad každého produktu na životné prostredie. Dlhodobým cieľom spoločnosti NAOS je zvýšiť prirodzenú schopnosť pokožky chrániť sa pred škodlivými účinkami slnečného žiarenia a pokračujeme tak vo vyhľadávaní nových zložiek, ktoré je možné použiť v prípravkoch na ochranu pred slnkom.

 

Sun protection product ingredients

Spoločnosť NAOS podporuje spoločnosť Andromède Océanologie , skupinu morských biológov, ktorá bojuje za obnovu posidonií - jedná sa o tzv. podmorské lúky, ktoré sú dôležité nielen preto, že sú schopné zachytiť štyrikrát až päťkrát viac uhlíka ako iné kvitnúce rastliny. Medzi hlavné činnosti tejto spoločnosti patria:

  • Navigačná aplikácia DONIA - mapuje podmorské prostredie, aby lode vedeli, kde kotviť mimo porastov posidonií.
  • Činnosti na obnovu posidonií - presádzanie v obmedzených kotviskách, kde boli porasty zničené.
Andromède Océanologie

Nový obal Photoderm priťahuje pozornosť, je ľahko čitateľný a poskytuje stručné informácie, ktoré vám pomôžu nájsť správny opaľovací krém pre vašu pokožku v správnom odtieni. Technológia "SUN ACTIVE DEFENSE" je súčasťou väčšiny výrobkov radu Photoderm. Na výber máte z rozsiahleho radu opaľovacích prípravkov na tvár a telo, prispôsobených celej rodine.

 

Photoderm M SPF 50+ (patentovaná inovácia)

Photoderm Melasma & Hyperpigmentation Sunscreen SPF50+

Photoderm M SPF50+

Photoderm M, ktorý ponúka najväčšiu ochranu proti modrému svetlu na trhu*, je špeciálne vyvinutý na kontrolu a redukciu hyperpigmentácie, tmavých škvŕn a melazmy (tzv. tehotenskej masky). Púdrová gelovo-krémová textúra je odolná voči teplu a vysokej vlhkosti. Ponúka vysoké krytie v troch odtieňoch vďaka vysokej koncentrácii pigmentov. Je veľmi príjemný na používanie, takže nebráni každodennej aplikácii, čím je možné zamedziť recidíve melazmy.

*Klinická štúdia vykonaná medzi tónovanými opaľovacími krémami s veľmi vysokou ochranou zameranou na hyperpigmentáciu.

 

Photoderm SPOT-AGE SPF 50+

Photoderm Spot Age Sunscreen SPF50+

Photoderm SPOT-AGE SPF 50+

Gélovo-krémové zloženie redukuje škvrny, hyperpigmentáciu a vrásky, a to vďaka špecifickým aktívnym zložkám. Vitamíny C a E zosvetľujú pleť, chránia ju pred vznikom nových škvŕn a znižujú oxidačný stres. Centella Asiatica pomáha redukovať vrásky. Poskytuje dlhodobú hydratáciu a produkt je príjemný na celodenné aj celoročné používanie.

 

Photoderm AKN Mat SPF30

Photoderm Acne Prone Skin Sunscreen SPF30

Photoderm AKN Mat SPF30

Tento opaľovací krém pre pleť so sklonom k akné, pleť so škvrnami a zmiešanú až mastnú pleť, pôsobí na škvrny a zanecháva matný a neviditeľný povrch. Kyselina salicylová a kyselina glykolová poskytujú keratolytický účinok, ktorý pomáha uvoľňovať póry a zabraňuje vzniku nových škvŕn a patent Fluidactiv™ zlepšuje kvalitu kožného mazu, reguluje jeho produkciu a deň po dni pomáha redukovať nedokonalosti pleti.

 

Photoderm AR SPF50+

Photoderm Anti-Redness Sunscreen SPF50+

Photoderm AR SPF50+

Ideálny pre citlivú pleť so sklonom k trvalému alebo dočasnému začervenaniu, malým viditeľným cievkam a ružovke. Zjednocuje a upokojuje. Komplex Rosactiv™ pomáha redukovať začervenanie a zabraňuje vzniku nových vyrážok.

 

Photoderm MINERAL Fluid SPF50+

Photoderm Mineral Sunscreen Fluide SPF50+

Photoderm MINERAL Fluid SPF50+

Stopercentné minerálne filtre v tomto opaľovacom kréme zaručia, že ho bude vaša citlivá pleť plne tolerovať. Vitamín E navyše posilňuje vašu antioxidačnú ochranu pri pobyte na slnku. Textúra je mimoriadne tekutá a ľahká.

 

Ako môžete pomôcť svojej pokožke: vyskúšajte si náš Photoderm Kvíz

Urobte si náš kvíz a otestujte svoje znalosti o tom, ako vám a vašej pokožke môže pomôcť náš rad špičkových dermatologických opaľovacích prípravkov Photoderm od spoločnosti Bioderma, vďaka ktorej zostane vaša pokožka po celý rok zdravá.

Kvíz

33 čitateľov už odpovedalo

Otázka 0 z 0

Aký je najlepší opaľovací krém?

Správne! Ten, ktorý sa používa

Ten, ktorý sa používa

✓: Dobrá práca! Najvyššie číslo SPF je k ničomu, pokiaľ opaľovací krém nikdy nepoužijete! Všetky opaľovacie krémy BIODERMA sú ľahké, nelepivé a nemastné. Sú príjemné na dotyk a ľahko sa rozotierajú. Textúra je príjemná a zanecháva na pokožke hodvábny povrch. Vysoká ochrana pred slnkom, ktorú Photoderm poskytuje, je vždy súčasťou produktu, ktorý sa veľmi dobre používa, takže nie je problém používať ho každý deň.

Sunscreen with UVA protection

Nesprávne!

Ten s najvyšším ochranným faktorom SPF

Najvyššie číslo SPF je bohužiaľ k ničomu, pokiaľ opaľovací krém nikdy nepoužijete! Všetky opaľovacie krémy BIODERMA sú ľahké, nelepivé a nemastné. Sú príjemné na dotyk a ľahko sa rozotierajú. Textúra je príjemná a zanecháva na pokožke hodvábny povrch. Vysoká ochrana pred slnkom, ktorú Photoderm poskytuje, je vždy súčasťou produktu, ktorý sa veľmi dobre používa, takže nie je problém používať ho každý deň.

Nesprávne!

Tónovaný

Najvyššie číslo SPF je bohužiaľ k ničomu, pokiaľ opaľovací krém nikdy nepoužijete! Všetky opaľovacie krémy BIODERMA sú ľahké, nelepivé a nemastné. Sú príjemné na dotyk a ľahko sa rozotierajú. Textúra je príjemná a zanecháva na pokožke hodvábny povrch. Vysoká ochrana pred slnkom, ktorú Photoderm poskytuje, je vždy súčasťou produktu, ktorý sa veľmi dobre používa, takže nie je problém používať ho každý deň.

Nová špičková technológia Photoderm sa nazýva...

Nesprávne!

Sun and Antioxydant Protection

Technológia “SUN ACTIVE DEFENSE” je vyvinutá na ochranu pred slnkom, ktorá je navyše zosilnená proti UVA žiareniu. Kombinácia špeciálne vybraných filtrov a patentovanej biologickej ochrany vyvážene blokuje UVA aj UVB žiarenie. Technológia "SUN ACTIVE DEFENSE" posilňuje a podporuje antioxidačnú obranu a imunitný systém pokožky a pomáha jej trvalo zachovať zdravie. Zistite viac o tejto technológii.

 

Sun active defense

Správne! Sun Active Defense

Sun Active Defense

✓: Dobrá práca! Technológia “SUN ACTIVE DEFENSE” je vyvinutá na ochranu pred slnkom, ktorá je navyše zosilnená proti UVA žiareniu. Kombinácia špeciálne vybraných filtrov a patentovanej biologickej ochrany vyvážene blokuje UVA aj UVB žiarenie. Technológia "SUN ACTIVE DEFENSE" posilňuje a podporuje antioxidačnú obranu a imunitný systém pokožky a pomáha jej trvalo zachovať zdravie.

 

Nesprávne!

Screen Against Defects

Technológia “SUN ACTIVE DEFENSE” je vyvinutá na ochranu pred slnkom, ktorá je navyše zosilnená proti UVA žiareniu. Kombinácia špeciálne vybraných filtrov a patentovanej biologickej ochrany vyvážene blokuje UVA aj UVB žiarenie. Technológia "SUN ACTIVE DEFENSE" posilňuje a podporuje antioxidačnú obranu a imunitný systém pokožky a pomáha jej trvalo zachovať zdravie. Zistite viac o tejto technológii.

 

Produkty Photoderm sú prispôsobené...

Správne! Všetkým typom pleti

Všetkým typom pleti

✓: Dobrá práca! Photoderm je kompletný rad opaľovacích prípravkov s produktmi prispôsobenými každému typu pokožky a každému stavu v ochrane pred slnkom. Vyberte si zo širokej ponuky opaľovacej starostlivosti pre celú rodinu: opaľovacie krémy na telo odolné proti potu, piesku a vode, a dermatologické opaľovacie krémy, ktoré pomáhajú obnoviť a udržať rovnováhu vašej pokožky, či už bojujete so škvrnami, hyperpigmentáciou, aknóznou alebo alergickou pokožkou, reaktívnou pokožkou... Svoj produkt tak nájde každý.

Nesprávne!

Iba pre dospelých

Photoderm je kompletný rad opaľovacích prípravkov s produktmi prispôsobenými každému typu pokožky a každému stavu v ochrane pred slnkom. Vyberte si zo širokej ponuky opaľovacej starostlivosti pre celú rodinu: opaľovacie krémy na telo odolné proti potu, piesku a vode, a dermatologické opaľovacie krémy, ktoré pomáhajú obnoviť a udržať rovnováhu vašej pokožky, či už bojujete so škvrnami, hyperpigmentáciou, aknóznou alebo alergickou pokožkou, reaktívnou pokožkou... Svoj produkt tak nájde každý.

 

Nesprávne!

Iba pre deti.

Photoderm je kompletný rad opaľovacích prípravkov s produktmi prispôsobenými každému typu pokožky a každému stavu v ochrane pred slnkom. Vyberte si zo širokej ponuky opaľovacej starostlivosti pre celú rodinu: opaľovacie krémy na telo odolné proti potu, piesku a vode, a dermatologické opaľovacie krémy, ktoré pomáhajú obnoviť a udržať rovnováhu vašej pokožky, či už bojujete so škvrnami, hyperpigmentáciou, aknóznou alebo alergickou pokožkou, reaktívnou pokožkou... Svoj produkt tak nájde každý.

 

Opaľovacie krémy pre bezpečné a bronzové opálenie

Citlivá pokožka

SUN ACTIVE DEFENSE PATENT

Photoderm Sprej SPF 50+

(0 hodnotení)

Hydratačný neviditeľný sprej, ktorý poskytuje veľmi vysokú ochranu.

Pre koho ?

Pre celú rodinu (deti staršie ako 12 mesiacov)

photoderm akn mat

Špecifická ochrana

Zmiešaná až mastná pokožka Pokožka so sklonom k akné

Patent Fluidactiv™

Photoderm AKN Mat SPF 30

(Napíšte prvú recenziu)

Redukuje nedokonalosti, má dlhodobo zmatňujúci účinok a neviditeľnú textúru.

Pre koho ?

Dospelí, Dospievajúci

Opaľovacie krémy pre bezpečné a bronzové opálenie

Zmiešaná až mastná pokožka Pokožka so sklonom k akné Alergie na chemické filtre

SUN ACTIVE DEFENSE

Photoderm COVER Touch MINERAL svetlý SPF 50+

(Napíšte prvú recenziu)

Plne krycia a priedušná minerálna slnečná starostlivosť.

Pre koho ?

Dospelí, Dospievajúci