Bioderma - woman face

Micelárna voda je schopná v jednom kroku odstrániť všetky nečistoty aj make-up, vrátane toho vodoodolného, bez podráždenia pokožky. Obsahuje totiž drobné čistiace molekuly, takzvané micely, ktoré sa pohybujú bez trenia a nečistoty vedia pritiahnuť ako magnet. Je preto vhodná aj na pokožku, ktorú dráždi aj obyčajné používanie vatového tampónu. Jednoduchosť používania je prispôsobená každodennej hygiene.

Micelárnu vodu tak môžete použiť večer na odlíčenie make-upu a iných nečistôt a ráno na osvieženie a očistenie pleti od kožného mazu, ktorý sa vytvoril počas spánku.

Micely sú jemné neiontové povrchovo aktívne častice, ktoré fungujú ako magnet. Majú dva póly :

 •  hydrofilný
 •  lipofilný.

Vďaka tejto dvojitej afinite jednoducho absorbujú tuky, kožný maz aj make-up, a zároveň rozpustia prach a iné nečistoty rozpustné vo vode. Tým pleť dokonalo odlíčia bez zbytočného drhnutia. Zároveň sú svojou štruktúrou podobné fosfolipidom bunkových membrán kože. Vďaka tomu prirodzene pomáhajú pri obnove hydrolipidického filmu pokožky. Pri jeho porušení totiž pokožka stráca vodu a objavujú sa nepríjemné pocity suchosti a pnutia. Micelárna voda však pokožku nevysušuje a naopak ju pomáha hydratovať a stará sa o to, aby bola stále pružná a svieža.

Micellar water mode of action

Rovnako ako existujú rôzne typy pleti, existuje aj viac druhov micelárnych vôd, ktoré sú špeciálne vyvinuté na potreby daného typu pokožky.

Your Skin - Sensibio

Na citlivú až veľmi citlivú pokožku je vhodná Sensibio H2O, ktorá zanecháva pokožku jemnú, znižuje jej senzitivitu a zvyšuje odolnosť citlivej pleti pred vonkajšími vplyvmi. Pri čistení mastnej pleti je potrebné myslieť na to, aby prípravok pokožku príliš nevysušoval.

Micelárna voda Sébium H2O tieto potreby rešpektuje a reguluje tvorbu mazu, čím zabraňuje upchávaniu pórov. Potrebnú vlahu dehydratovanej pokožke potom dodá micelárna voda Hydrabio H2O. Micely v nej totiž zabraňujú porušeniu vrstvy, ktorá sa stará o rovnováhu vody v pokožke. Všetky micelárne vody Bioderma sú hypoalergénne, neobsahujú alkohol ani parabény a sú tak v dokonalom súlade s pokožkou.

Čo ju odlišuje od vody?

Voda z vodovodu si s pleťou veľmi nerozumie. Obsahuje totiž vápnik, chlór a iné látky, ktoré môžu citlivú pokožku dráždiť. Tá termálna zase nemá čistiace schopnosti. Časté oplachovanie vodou môže navyše porušiť hydrolipidický filter, ktorý našu pokožku chráni pred vniknutím baktérií a zaisťuje prirodzenú hydratáciu. Kontakt pokožky s vodou z vodovodu tak môže spôsobiť jej vysychanie. Micelárna voda sa po použití našťastie oplachovať nemusí, čo z nej robí naozajstný unikát oproti iným odličovacím prostriedkom.

Čo mám robiť?

Každodenná hygiena

 • Micelárna voda sa môže používať ráno na vyčistenie pokožky pred nanesením kozmetických prípravkov.
 • Čistenie pokožky je veľmi dôležité večer pred spaním, aj keď nie ste nalíčená, pretože epidermu treba zbaviť veľkého množstva nečistôt nahromadených za celý deň (zvyšky znečistenia ovzdušia, šupiny, pot, prach atď.).

 • BIODERMA produktová fotka, Sensibio H2O 500 ml, micelárna voda na citlivú pokožku
 • Každodenné čistenie bez oplachovania

  Citlivá pokožka Normálna pleť

  Micelárna technológia

  Sensibio H2O

  (Napíšte prvú recenziu)

  Originálna čistiaca a micelárna voda. Upokojuje a zároveň rešpektuje rovnováhu pokožky.

  Pre koho ?

  Dospelí, Dospievajúci

 • BIODERMA produktová fotka, Pigmentbio H2O 250 ml, micelárna voda na hyperpigmentovanú pokožku
 • Každodenné čistenie bez oplachovania

  Hyperpigmentovaná pokožka

  Patentovaná kombinácia aktívnych zložiek

  Pigmentbio H2O

  (Napíšte prvú recenziu)

  Dôkladne čistí a zároveň pôsobí proti
  škvrnám a zabezpečuje zosvetlenie pokožky. Veľmi dobrá tolerancia.

  Pre koho ?

  Dospelí

 • BIODERMA produktová fotka, Sébium H2O 500 ml, micelárna voda na pleť so sklonom k akné
 • Každodenné čistenie bez oplachovania

  Zmiešaná až mastná pokožka Pokožka so sklonom k akné

  Micelárna technológia

  Sébium H2O

  (1 hodnotenie)

  Čistiaca micelárna voda na mastnú a aknóznu pokožku.

  Pre koho ?

  Dospelí, Dospievajúci

 • Každodenné čistenie bez oplachovania

  Dehydratovaná citlivá pokožka

  Patent Aquagenium ™

  Hydrabio H2O

  (Napíšte prvú recenziu)

  Originálna čistiaca micelárna voda. Hydratuje a rešpektuje rovnováhu pleti

  Pre koho ?

  Dospelí, Dospievajúci