Allez au contenu Allez à la navigation

Micelárna voda

Spoznajte, ako účinkuje

Share

Micelárna voda, ktorú vyvinuli v Laboratoire Bioderma v roku 1991, zásadne zmenila odličovanie a každodennú starostlivosť o pokožku. V súčasnosti sa vo svete každé 3 sekundy predá jedno balenie micelárnej vody Sensibio H2O. Micelárne vody BIODERMA predstavujú ideálnu alternatívu spojenia odličovacieho mlieka a pleťového tonika. Sú založené na technológii mikroskopických molekúl nazývaných micely, ale ich prísady a výnimočné zloženie ich robia unikátnymi.

Zhrnutie
  1. Na čo je dobrá micelárna voda?
  2. Čo sú micely?
  3. Ako rozlíšiť jednotlivé micelárne vody?
  4. Čo ich odlišuje od vody?
  5. Prečo existuje niekoľko typov zloženia micelárnych vôd?
Micelárna voda

Na čo je dobrá micelárna voda?

Micelárna voda je schopná odstrániť všetky stopy líčenia, kožný maz a rôzne nečistoty bez toho, aby pokožku podráždila a to všetko v jednom kroku. Je výborne prispôsobená na každodennú hygienu, používa sa ráno a večer na jemné čistenie pokožky a rešpektuje pritom aj najcitlivejší typ pleti. Micelárna voda je vhodná najmä na reaktívnu a intolerantnú pokožku, ktoré dráždi aj obyčajné používanie vatového tampónu. 

Čo sú micely?

Micela je komplexná štruktúra jemných neiónových povrchovo aktívnych látok (umývacích látok) v podobe neviditeľnej mikrosféry.
Micely majú dva póly. Jeden hydrofilný, ktorý je rozpustný vo vode a jeden lipofilný, ktorý zachytáva tuky nekompatibilné s vodou. Vďaka tejto dvojakej afinite priťahujú nečistoty a zachytávajú ich na vatovom tampóne. Sú teda schopné eliminovať vonkajšie nečistoty z prostredia (líčenie, nečistoty súvisiace so znečistením vzduchu atď.) a nečistoty súvisiace s prirodzenými funkciami pokožky (kožný maz, pot, deskvamácia atď.).

Ako rozlíšiť jednotlivé micelárne vody?

Micelárne vody vyvinuté v Laboratoire BIODERMA odporúčajú kožní lekári, používajú ich profesionáli v oblasti líčenia a stále patria k zlatému štandardu, pretože sú založené na dôsledne vybraných zložkách:
. špeciálny ester mastnej kyseliny, estery glycerolov, biomimetická účinná látka veľmi blízka zloženiu vody. Vďaka týmto látkam micelárne vody BIODERMA zaručujú vysokú toleranciu, dokonca aj pre citlivú pleť.
. vysoko čistená voda s jedinečným fyziologickým pH, ktorá je zárukou istoty a ponúka najvyššiu úroveň chemickej a mikrobiologickej čistoty. Vďaka tejto vlastnosti sa micelárne vody BIODERMA nemusia oplachovať. 
Micelárne vody neobsahujú alkohol ani parabén, sú hypoalergénne, v dokonalom súlade s pokožkou a zachovávajú jej hydrolipidový film.

Čo ich odlišuje od vody?

Voda z vodovodu obsahuje vápnik a chlór, ktoré môžu pokožku dráždiť. Termálna voda zasa nemá čistiacu schopnosť. Jej zloženie sa môže líšiť v závislosti od obdobia v roku, regiónu atď.

Prečo existuje niekoľko typov zloženia micelárnych vôd?

Spoločnosť Laboratoire BIODERMA navrhla špeciálne zloženia micelárnych vôd podľa potrieb každého typu pokožky (citlivej, intolerantnej, mastnej, detskej atď.), aby jej poskytla dokonalú toleranciu a optimálne pohodlie.