Allez au contenu Allez à la navigation

Micelárna voda

Ako funguje a prečo ju používať?

Share

Micelárna voda bola v laboratóriách Biodermy vyvinutá už v roku 1991. Rýchlo sa stala hitom a zásadne zmenila spôsob odličovania a pohľad na každodennú starostlivosť o pokožku. Micelárna voda predstavuje alternatívu k odličovaciemu mlieku a k pleťovému toniku. Funguje na princípe drobných častíc – micel, ktoré fungujú ako magnet a pritiahnu všetky nečistoty bez toho, aby pleť akokoľvek podráždili. Je preto vhodná pre všetky typy pleti vrátane tej veľmi citlivej.

 

Zhrnutie
  1. K ČOMU SLÚŽI MICELÁRNA VODA?
  2. ČO SÚ MICELY?
  3. PREČO EXISTUJE NIEKOĽKO DRUHOV MICELÁRNYCH VÔD?
  4. ČO JU ODLIŠUJE OD VODY?
Micelárna voda

K ČOMU SLÚŽI MICELÁRNA VODA?

Micelárna voda je schopná v jednom kroku odstrániť všetky nečistoty aj make-up, vrátane toho vodoodolného, bez podráždenia pokožky. Obsahuje totiž drobné čistiace molekuly, takzvané micely, ktoré sa pohybujú bez trenia a nečistoty vedia pritiahnuť ako magnet. Je preto vhodná aj na pokožku, ktorú dráždi aj obyčajné používanie vatového tampónu. Jednoduchosť používania je prispôsobená každodennej hygiene. Micelárnu vodu tak môžete použiť večer na odlíčenie make-upu a iných nečistôt a ráno na osvieženie a očistenie pleti od kožného mazu, ktorý sa vytvoril počas spánku.

 

ČO SÚ MICELY?

Micely sú jemné neiontové povrchovo aktívne častice, ktoré fungujú ako magnet. Majú dva póly – hydrofilný a lipofilný. Vďaka tejto dvojitej afinite jednoducho absorbujú tuky, kožný maz aj make-up, a zároveň rozpustia prach a iné nečistoty rozpustné vo vode. Tým pleť dokonalo odlíčia bez zbytočného drhnutia. Zároveň sú svojou štruktúrou podobné fosfolipidom bunkových membrán kože. Vďaka tomu prirodzene pomáhajú pri obnove hydrolipidického filmu pokožky. Pri jeho porušení totiž pokožka stráca vodu a objavujú sa nepríjemné pocity suchosti a pnutia. Micelárna voda však pokožku nevysušuje a naopak ju pomáha hydratovať a stará sa o to, aby bola stále pružná a svieža.

PREČO EXISTUJE NIEKOĽKO DRUHOV MICELÁRNYCH VÔD?

Rovnako ako existujú rôzne typy pleti, existuje aj viac druhov micelárnych vôd, ktoré sú špeciálne vyvinuté na potreby daného typu pokožky. Na citlivú až veľmi citlivú pokožku je vhodná Sensibio H20, ktorá zanecháva pokožku jemnú, znižuje jej senzitivitu a zvyšuje odolnosť citlivej pleti pred vonkajšími vplyvmi. Pri čistení mastnej pleti je potrebné myslieť na to, aby prípravok pokožku príliš nevysušoval. Micelárna voda Sébium H20 tieto potreby rešpektuje a reguluje tvorbu mazu, čím zabraňuje upchávaniu pórov. Potrebnú vlahu dehydratovanej pokožke potom dodá micelárna voda Hydrabio H2O. Micely v nej totiž zabraňujú porušeniu vrstvy, ktorá sa stará o rovnováhu vody v pokožke. Všetky micelárne vody Bioderma sú hypoalergénne, neobsahujú alkohol ani parabény a sú tak v dokonalom súlade s pokožkou.

ČO JU ODLIŠUJE OD VODY?

Voda z vodovodu si s pleťou veľmi nerozumie. Obsahuje totiž vápnik, chlór a iné látky, ktoré môžu citlivú pokožku dráždiť. Tá termálna zase nemá čistiace schopnosti. Časté oplachovanie vodou môže navyše porušiť hydrolipidický filter, ktorý našu pokožku chráni pred vniknutím baktérií a zaisťuje prirodzenú hydratáciu. Kontakt pokožky s vodou z vodovodu tak môže spôsobiť jej vysychanie. Micelárna voda sa po použití našťastie oplachovať nemusí, čo z nej robí naozajstný unikát oproti iným odličovacím prostriedkom.