V opaľovacej kozmetike sa nachádzajú dva druhy UV filtrov, filtre chemické a filtre minerálne. Každý z filtrov funguje na trochu inom princípe. Chemické filtre UV žiarenie pohlcujú, minerálne filtre vytvárajú akúsi ochrannú vrstvu na našej pokožke, ktorá slnečné lúče odráža ako zrkadlo.

Pretože minerálne filtre majú široké spektrum ochrany proti UVA i UVB žiareniu, sú ideálne na denné aj dlhodobé a intenzívne vystavenie slnečnému žiareniu. Začínajú tiež pôsobiť ihneď.

Chemické filtre absorbujú škodlivé UV žiarenie skôr ako by mohlo pokožku poškodiť. Môžu byť lepšie roztierateľné a je u nich menej pravdepodobné, že zanechajú biele stopy. Keďže potrebujú čas na to, aby sa “aktivovali”, nanášajte krémy s chemickými filtrami najneskôr 30 minút pred pobytom na slnku

Pri krémoch s chemickými filtrami teda nanášajte krém vždy minimálne 30 minút pred samotným vystavením sa slnku, krémy s minerálnymi filtrami začnú pôsobiť ihneď, takže nie je potrebné ich aplikovať dopredu. Aplikujte dostatočné množstvo krému - teda tak, aby boli krémom pokryté naozaj všetky miesta na vašom tele. Všeobecne platí, že krém s objemom 500 ml by mala rodina dvoch dospelých a dvoch detí spotrebovať za jednu dovolenku bez problémov. Aplikáciu krému by ste mali určite opakovať napr. po ďalšom pobyte vo vode (a to bez ohľadu na to, či ste sa natreli vodeodolným krémom alebo nie), všeobecne však kvôli poteniu a ďalším faktorom ochranu nepodceňujte a najneskôr po dvoch hodinách aplikácie krému opakujte aj pri štandardnom pobyte na slnku. Nepoužívajte krémy, ktoré sú po dátume spotreby ,alebo ktoré sa nepozdávajú vašim zmyslom (podozrivá farba, konzistencia alebo vôňa).

Nezabudnite, že krémom ochrana nekončí. Používajte aj ďalšie dôležité doplnky ako sú okuliare s UV filtrom alebo pokrývka hlavy. Dodržujte pitný režim a skúste sa vyhnúť ľadovým nápojom, ktoré často telu spôsobia teplotný šok a spomalia jeho prirodzený proces ochladzovania.

Detská pokožka je veľmi citlivá, a preto s produkty našej detskej rady Photoderm KID bez parfumácie, bez parabénov a bez oktokrylénu. Oktokrylén je totiž zastaralým filtrom, ktorý je často zodpovedný za nepríjemné alergické reakcie. Pre svoje deti preto používajte produkty bez tohto filtru, aby ste zaručili bezpečné opaľovanie bez vedľajších účinkov.

Čo naopak krémy Bioderma obsahujú naviac je Bunková BioochranaTM, ktorá bezprostredne chráni bunky pred škodlivými účinkami UV lúčov, a súčasne stimuluje obranné mechanizmy pokožky a chráni jej DNA.

Produkty Photoderm KID obsahujú taktiež Peptid C, ktorý pôsobí ako brzda, vďaka ktorej nedochádza k poškodzovaniu buniek.


V taške sa určite nestratí transparentná, vysoko vodeodolná hmla, u ktorej nemusíte strácať čas roztieraním. Na tvár odporúčame tónovací fluid, ktorý Vás nielen ochráni pred slniečkom, ale má navyše efekt prirodzeného make-upu. A pokiaľ so sebou nechcete nosiť ešte starostlivosť proti pigmentovým škvrnám a vráskam, nezabudnite si nový Photoderm SPOT-AGE

Všetky produkty na ochranu pred slnkom vrátane tónovacích fluidov alebo špeciálnych produktov pre citlivú pokožku nájdete tu

Viac informácií o ochrane tváre a jednotlivých produktoch sa môžete dočítať tu.

 • Opaľovacie krémy pre bezpečné a bronzové opálenie

  Citlivá pokožka

  SUN ACTIVE DEFENSE PATENT

  Photoderm Sprej SPF 50+

  (0 hodnotení)

  Hydratačný neviditeľný sprej, ktorý poskytuje veľmi vysokú ochranu.

  Pre koho ?

  Pre celú rodinu (deti staršie ako 12 mesiacov)

 • Ochrana detskej pokožky

  Normálna pokožka dojčiat a detí

  Patent Bunkovej Bioochrany ™

  Photoderm KID sprej SPF 50+

  (Napíšte prvú recenziu)

  Veľmi vysoká ochrana pre deti schválená pediatrami.

  Pre koho ?

  Pre celú rodinu (deti staršie ako 12 mesiacov)

 • Opaľovacie krémy pre bezpečné a bronzové opálenie

  Zmiešaná až mastná pokožka Alergie na chemické filtre

  SUN ACTIVE DEFENSE

  Photoderm NUDE Touch MINERAL tmavý SPF 50+

  (Napíšte prvú recenziu)

  Minerálna slnečná starostlivosť s efektom prirodzenej pokožky.

  Pre koho ?

  Dospelí, Dospievajúci

 • Opaľovacie krémy pre bezpečné a bronzové opálenie

  Citlivá pokožka

  Bunková ochrana

  Photoderm Opaľovacia hmla SPF 30

  (Napíšte prvú recenziu)

  Hydratačná a osviežujúca neviditeľná slnečná hmla. Nie je potrebné roztierať.

  Pre koho ?

  Dospelí, Dospievajúci

 • Opaľovanie

  Citlivá pokožka Po vystavení

  Patent D.A.F.

  Photoderm After sun gél-krém

  (1 hodnotenie)

  Upokojujúca a chladivá starostlivosť. Intenzívne hydratuje.

  Pre koho ?

  Dospelí, Dospievajúci