Nikdy som si nemyslela, že práve moja pleť bude stredobodom pozornosti, že s ňou niečo dosiahnem. Práveže, vždy som ju skrývala pred ľuďmi. Myšlienka stať sa ambasádorkou produktov na akné sa mi páčila, podľa mňa je to dobré rozhodnutie, pretože skúsim niečo nové a som rada, že s vami spolupracujem.

 

Ako by si popísala tvoju pleť a ako sa zmenila, čím všetkým si si prešla?

Moja pleť je bledá a citlivá. Prvé nedokonalosti sa mi objavili keď som mala 15 a išla som na strednú školu, takže to určite súvisí so stresom aj s tým, že som viac cestovala. Smog, prach a všetko, čo sa zachytáva na pleti. Často sa mi tvoria čierne bodky a červené zapálené vyrážky. Niektoré občas zmiznú, ale veľmi rýchlo sa vytvoria nové. Moja pleť je niekedy suchšia na lícach, inokedy zas veľmi mastná, hlavne v T-zóne.

 

Snažila si sa niekedy zakrývať nedokonalosti tvojej pleti?

Každý deň nosím make-up. Okrem toho nerada nosím vlasy v cope alebo v drdole, pretože to ukáže všetko. Takže väčšinou mám vlasy vpredu a je najlepšie, pretože to zakrýva všetko.

 

Ako si sa vysporiadavala s tvojou pleťou?

Veľmi ťažko. Prišli vonkajšie vplyvy, veľa ľudí mi hovorilo, že mám pleť veľmi škaredú a zrútila som sa. Pýtali sa ma, ako vedľa mňa môže byť môj priateľ, ako vôbec môžem mať priateľa. Bolo to ťažké, a kvôli tomu som začala chodiť k psychológovi.

Psychológ mi pomohol pochopiť, že to je síce moja pleť, ale ja za to nemôžem. Robím všetko preto, aby vyzerala dobre a zdravo, a to je všetko. Podporoval ma aj môj priateľ. Nikdy mi nehovoril, že mám škaredú pleť – práve naopak, vždy mi hovoril, že som pekná. Neboj sa vyhľadať odborníkov. Dermatológa, aj psychológa. Neboj sa toho. A určite sa nevzdávaj, tvoja pleť sa zlepší. Len sa netreba stresovať, lebo to bude ešte horšie.

Je veľmi dôležité pochopiť, že problémy s akné sú len dočasná vec. Určite to nie je tá najzábavnejšia súčasť vášho života, ale treba to brať s ľahkosťou, nájsť tú správnu starostlivosť a ono sa to raz skončí.

 • MUDr. Zuzana Rajczyová.

  Keďže Viki používa prístroj na čistenie tváre, k jej rutine sa perfektne hodí čistiaci penivý gél Sébium Gel moussant. Jemne čistí, má antibakteriálny účinok a dosiahnete s ním až o 95 % čistejšiu pleť. Pri ťažšom priebehu akné je dobré zvážiť lokálnu dermatologickú liečbu (aplikovať na noc) alebo zaradiť Sébium Global, ktorý rieši všetky príčiny vzniku akné. Ako denný krém je pre citlivú aknóznu pleť vyvinutý Sébium Sensitive, ktorý pomáha kompenzovať nerovnovážny stav pleti oslabenej akné. Po uplynutí zápalových prejavov môže Viki nasadiť intenzívnu kúru s jemným chemickým peelingom Sébium Night Peel pre rozjasnenie pleti & odstránenie škvŕn a jaziev po akné. Táto rutina pomôže Viki dostať akné pod kontrolu.

  MUDr. Zuzana Rajczyová.

 • BIODERMA produktová fotka, Sébium Gel moussant 500 ml, penivý čistiaci gél na mastnú pokožku
 • Každodenné čistenie s oplachovaním

  Zmiešaná až mastná pokožka

  Patent D.A.F.

  Sébium Gel moussant

  Purifikujúci jemný čistiaci prípravok. Odstraňuje nečistoty, reguluje lesk.

  Pre koho ?

  Dospelí, Dospievajúci

 • Starostlivosť o pokožku cez deň

  Pokožka s nedokonalosťami Zmiešaná až mastná pokožka

  Patent Fluidactiv

  Sébium Lotion

  Sébium Lotion
  Booster zlepšujúce vzhľad pleti. navracia rovnováhu zmiešanej a mastnej pleti.

  Pre koho ?

  Dospelí, Dospievajúci

 • BIODERMA produktová fotka, Sébium Sensitive 30 ml, starostlivosť o pleť so sklonom k akné
 • Starostlivosť o pokožku cez deň

  Citlivá a oslabená pokožka so sklonom k akné Pokožka s nedokonalosťami

  Technológia Inflastop

  Sébium Sensitive

  Sébium Sensitive
  pleť. Upokojuje, hydratuje a eliminuje prejavy podráždenej aknóznej pleti.

  Pre koho ?

  Dospelí, Dospievajúci

 • BIODERMA produktová fotka, Sébium Global 30 ml, starostlivosť o pleť so sklonom k akné
 • Starostlivosť o pokožku cez deň

  Pokožka so sklonom k akné Pokožka s nedokonalosťami

  Technológia Seborestore

  Sébium Global

  Táto starostlivosť eliminuje škvrny a bráni ich opätovnému vzniku.

  Pre koho ?

  Dospelí, Dospievajúci

 • BIODERMA produktová fotka, Sébium Night Peel 40 ml, nočná starostlivosť na pleť so sklonom k akné
 • Starostlivosť o pokožku cez noc

  Zmiešaná až mastná pokožka Pokožka s nedokonalosťami

  Patent Fluidactiv

  Sébium Night Peel

  Jemný peeling na vyhladenie pleti.

  Pre koho ?

  Dospelí, Dospievajúci

  Máš pocit, že nikto nevidí nič iné, iba tvoje pupienky, ale v skutočnosti to nie je pravda!

  Doktori to nazývajú „dysmorphia“. Znamená to, že máme tendenciu vidieť naše fyzické chyby oveľa väčšie, akými v skutočnosti sú. Napríklad: „Vyzerá to tak, že sa každý pozerá len na moje pupienky a na nič iné. No v skutočnosti si moji priatelia takmer ani nevšimnú tú obrovskú vyrážku, ktorá sa objavila na mojej brade poslednú noc.“

  Problémy s pokožkou vytesnia z tvojej mysle úplne všetko a ty máš pocit, že to tak musí byť u každého, keď sa na teba pozrú. Zapamätaj si však, že všetci máme tendenciu byť na seba tvrdší, ako na ostatných.

  Musíš mať len odvahu o tom hovoriť. S rodičmi, priateľmi, partnerom, rodinou. Ak je to potrebné, vyhľadaj dermatológa, ktorý ti odporučí správnu starostlivosť alebo psychológa, s ktorým sa môžeš o tvojich pocitoch porozprávať. Budeš sa cítiť oveľa menej sama! A nezabudni dodržiavať tvoju rutinu – ranné a večerné čistenie + správna starostlivosť sú cestou k úspechu.

  Môžeš mať čierne či biele bodky, vyrážky, pupienky alebo akokoľvek ich nazývaš. Ale vždy je aj veľa iných vecí, ktoré sa okolo teba dejú. Čo keby si sa sústredila na všetky tie ostatné skvelé veci v tvojom živote na 24 hodín? Prestaň byť na seba príliš prísna a oslavuj to, aká v skutočnosti si.

  Mysli na to, že akné nehovorí o tom, kto v skutočnosti si. Si človek so svojimi silnými aj slabými stránkami, máš úžasný talent. Objav v sebe sebavedomie a nájdi inšpiráciu na sociálnych sieťach. Čoraz viac obyčajných ľudí aj influencerov pridáva svoje fotky #bezmakeupu a bez úprav, ktoré by zakryli ich nedokonalosti. Na internete nájdeš množstvo inšpiratívnych ľudí, stačí sa len rozhliadnuť.

  Your Skin - Montage SNS 5

  Zapamätaj si:

  - Pravidelná rutina prispôsobená potrebám pleti & čistenie ráno a večer s tými správnymi produktami sú cestou k zdravej pleti.

  - Neodmietaj make-up, ak ti niekedy pomôže cítiť sa lepšie. Vyber si ale produkt vhodný pre aknóznu pleť a dbaj na správne odlíčenie každý večer. Dopraj si občas aj deň bez make-upu a zvykni si na inú stránku tvojho ja.

  - Nedovoľ akné, aby ovládlo tvoju myseľ a stalo sa najdôležitejšou vecou v živote!

  Stále sa nevieš rozhodnúť, ktoré produkty sú pre teba tie pravé?

  logo_adv

   

  #AKNERUTINA PRESNE PRE TEBA SO ZĽAVOU 20 %

  Vyskúšaj AcneAdvisor, urob si krátky test a objav produkty Sébium presne pre seba. Navyše na ne získaš zľavu 20 %!

   

  Spustiť kvíz

  Acne Advisor