Atoderm SOS sprej

Okamžitý protisvrbivý účinok

Príležitostná cielená starostlivosť o pokožku

Suchá až veľmi suchá citlivá pokožka Veľmi suchá, podráždená až atopická citlivá pokožka

Technológia Skin relief

Pre koho?

Pre celú rodinu (okrem predčasne narodených dojčiat)

Čo obsahuje

Zobraziť zloženie
Prescribed by dermatologists PRESCRIBED_BY_DERMATOLOGISTS

Účinnosť preukázaná klinickou štúdiou

Upokojuje svrbenie v priebehu 60 sekúnd s účinnosťou 6 hodín.*

 • Upokojuje pocit svrbenia v priebehu 60 sekúnd s účinnosťou 6 hodín.*
 • Znižuje nutkanie na škrabanie a poskytuje okamžitú úľavu
 • Prináša okamžitý pocit sviežosti
 • Veľmi dobrá znášanlivosť – Nekomedogénny – Mimoriadne ľahká textúra – Neparfumovaný – Veľmi rýchla 360° aplikácia v jedinom ľahkom kroku – Nefarbí oblečenie
 • Vhodné na podráždenú, suchú až veľmi suchú pokožku
 • Zobraziť zdroje
  Odporúčaná cena
  18,69 €

  Zloženie všetkých výrobkov značky BIODERMA je v súlade s princípmi ekobiológie, ktorá predstavuje ústredný princíp prístupu spoločnosti NAOS zaručujúci rešpekt k ekosystému pokožky a dlhodobú ochranu jej zdravia.

  Atoderm SOS Sprej čerpá z nového vedeckého objavu: 2 nové biologické ciele boli definované ako príčina svrbenia u pokožky náchylnej na atopiu alebo psoriázu. Táto starostlivosť tiež pôsobí na iné biologické mechanizmy, ktoré vedú k častému alebo dočasnému svrbeniu.
  Nová technológia Skin Relief (obsahuje výťažky z ambory a zeleného čaju) v kombinácii s enoxolónom blokuje biologický proces zodpovedný za svrbenie.
  Patent Skin Barrier Therapy™ chráni aj tú najsuchšiu pokožku pred baktériami, ktoré zapríčiňujú intenzívne svrbenie.
  Vitamín PP a skvalén dopĺňajú receptúru, aby dodávali lipidy potrebné pre posilnenie kožnej bariéry.
  Patentovaný komplex D.A.F.™ zvyšuje prah tolerancie pokožky.
  Výsledky: Pokožka je okamžite upokojená a nutkanie k škrabanie sa trvale redukuje. Pre okamžitý komfort, dlhotrvajúcu hydratáciu a intenzívnu ochranu.

  Face FACE
  Body Telo

  Nanášajte podľa potreby

  • Krok 1 Nastriekajte na čistú pokožku zo vzdialenosti 20 cm.
  • Krok 2 Podľa potreby rozotrite.
  • Krok 3 Nechajte uschnúť.

  Pred nanesením na tvár nastriekajte produkt na dlaň. Nevdychujte. Vhodný pre novorodencov, s výnimkou predčasne narodených detí. Tento produkt nie je liek. Ak sa stav pokožky nezlepší alebo ak problémy pretrvávajú, obráťte sa na lekára. Na samostatné použitie alebo spolu s liečebnými produktmi na základe odporúčania lekára. Varovanie Nádoba je pod tlakom: pri zahrievaní sa môže roztrhnúť. Uchovávajte mimo tepla, horúcich povrchov, iskier, otvoreného ohňa a iných zdrojov vznietenia. Nefajčite. Nádobku neprepichujte ani nespaľujte, a to ani po použití. Chráňte pred slnečným svetlom. Nevystavujte teplotám vyšším ako 50°C. Uchovávajte mimo dosahu detí.

  Ekodizajn našich produktov: Dennodenne pracujeme na zlepšovaní našich produktov s cieľom minimalizovať ich vplyv na životné prostredie. Väčšinu našich obalových materiálov tvorí 100 % recyklovateľný plast a všetky vonkajšie papierové obaly sú 100 % recyklovateľné, vyrobené z papiera pochádzajúceho z trvalo udržateľných lesov. Pokyny pre recykláciu: Pri triedení odpadu sa riaďte inštrukciami miestnych orgánov.

  Časté aj akútne svrbenie môže súvisieť so suchou pokožkou, stareckou sklerózou, s kontaktným ekzémom, chronickou urtikáriou, atopickou dermatitídou alebo so psoriázou.
  Stav pokožky môžu zhoršiť aj „vonkajšie faktory“, ako sú tvrdá voda, používanie nevhodných produktov hygieny, studené počasie a výkyvy teplôt a znečistenie, ktoré vyvolávajú svrbenie.
  Samotné škrabanie hrozí rizikom infekcie. Čím viac sa človek škriabe, tým je pravdepodobnejšie, že vystaví pokožku mikróbom. Uzatvára sa začarovaný kruh.
  Svrbenie môže významne ovplyvniť kvalitu života, spôsobovať poruchy spánku, dyskomfort pri každodenných činnostiach, zmeny nálady, zvýšenie úzkosti, celkovú nepohodu a podobne.
  Bez ohľadu na príčinu sa svrbenie môže prejaviť kedykoľvek, vo dne aj v noci. Nutkanie na škrabanie sa zintenzívni, pokožka začervenie a podráždi sa.

  Výsledky overené klinickými štúdiami

  Upokojuje svrbenie
  Pokožka sa upokojí v priebehu 60 sekúnd*
  Znižuje sa nutkanie na škrabanie: 99 %*

  Zobraziť zdroje

  Upokojuje svrbenie
  6hodinový upokojujúci účinok**

  Zobraziť zdroje

  Zloženie tohto produktu je v súlade s ekobiologickým prístupom NAOS Laboratories k starostlivosti o vás. V centre tohto produktu:

  Svrbenie, ktoré často súvisí s dermatologickými poruchami, môže mať rôzne príčiny. Táto technológia upokojuje pokožku a obmedzuje nutkanie na škrabanie. Uvedenú technológiu výskumného oddelenia spoločnosti NAOS navrhli v Aix-en-Provence a vyvinuli naše laboratóriá.

  Na povrchu pokožky sa prirodzene vyskytujú baktérie, ktoré majú pre jej rovnováhu zásadný význam. V prípade pokožky so sklonom k atopii môže nadmerné množstvo určitých baktérií spôsobiť zhoršenie stavu pokožky. Tento patentovaný komplex obmedzuje adhéziu baktérií na povrchu pokožky. Uvedený patent výskumného oddelenia spoločnosti NAOS navrhli v Aix-en-Provence a vyvinuli naše laboratóriá.

  Citlivá pokožka reaguje na drsné vonkajšie faktory tak, že vylučuje molekuly, ktoré vyvolávajú nadmernú reaktivitu a spôsobujú pocit prehriatia, svrbenia a pálenia a začervenanie. Tento patentovaný komplex zabraňuje tvorbe uvedených molekúl a zvyšuje odolnosť pokožky. Uvedený patent výskumného oddelenia spoločnosti NAOS navrhli v Aix-en-Provence a vyvinuli naše laboratóriá.

  Zobraziť zoznam zložiek