Allez au contenu Allez à la navigation

30 November 2017

Ako pripraviť pleť na zimu s Bioderma

bioderma atoderm suchá pleť

Ako

pripraviť pleť

NA ZIMU S BIODERMA

Pripravte si svoju pleť na zimu
Ráno už teplomer klesá k nule, vietor strieda dážď a slniečko sa ukáže len výnimočne a aj to nesmelo. Zima klope na dvere. Myslíte, že vám stačí nasadiť si teplú čapicu, rukavice a snehule? Možno aj premýšľate o zmene jedálnička, vitamíny z ovocia sú v zime ešte dôležitejšie ako v lete. Nezabudli ste však okrem šatníka a jedálnička prispôsobiť zime aj starostlivosť o pleť? Pokožka je v zime kvôli nepriaznivým vplyvom počasia (vietor, zima, mráz, slnko a sneh) náchylnejšia k podráždeniu a vysušovaniu. Najviac trpia tie časti tela, ktoré sú maximálne vystavené, predovšetkým tvár a ruky. Namáhaná je však pokožka po celom tele. Preto je dôležité ju hydratovať a dôkladne chrániť proti poškodeniu.

Túžite úplne premrznutá skočiť po návrate domov pod sprchu? Ideálna chvíľa začať so starostlivosťou o pokožku! Doprajte si špeciálny sprchový krém pre suchú až veľmi suchú pokožku. Pokiaľ dávate prednosť oleju, pridajte si na poličku v kúpeľni sprchový olej Atoderm. Ten intenzívne vyživuje a zvláčňuje pleť, zmierňuje pocity napnutia a chráni pred škodlivými vonkajšími vplyvmi. Po umytí a osušení nezabudnite pleť natrieť telovým krémom, ktorý zvýši účinnosť ochrany. Myslite aj na svoje deti, ich pokožka je ešte jemnejšia ako tá vaša. Pleťové produkty môžu používať nielen dospelí, ale vďaka citlivému zloženiu aj malé deti a niektoré sú vhodné aj pre batoľatá.

 

Tvár a ruky sú najzraniteľnejšie

Tým sme sa postarali o pokožku tela, starostlivosť si však isto zaslúži aj vaša tvár. Naneste na neho výživný krém Atoderm Nutritive. Ten kombinuje účinné látky s prírodnými extraktmi. Bambucké maslo a avokádo sú presne to, čo vaša tvár po pobyte v mraze potrebuje. Ľahko vráti pokožke jej pôvodný komfort a pružnosť.

Pokračovať môžete starostlivosťou o pery, tie bývajú obzvlášť v zime veľmi vysušené a niekedy až bolestivo popraskané. Naše pery, na rozdiel od pokožky, totiž neobsahujú žiaden prirodzený tuk, ktorým by sa chránili, preto rýchlejšie reagujú na nízku teplotu a vlhkosť. Starať sa o pery môžete balzamom na pery alebo tyčinkou na pery. Záleží len na vás, ktorá forma vám viac vyhovuje, obe sa ľahko schovajú aj v malej kabelke. Aj ruky v zime veľmi trpia, hlavne keď si občas zabudnete doma rukavice. Nechty sa lámu, pokožka napína a je vysušená. Vytvárajú sa šupinky, podobné ekzémom. Účinnou pomocou na zimou vysušené ruky je krém na ruky a nechty, ktorý dlhodobo hydratuje, regeneruje a vyživuje pokožku rúk a zlepšuje jej prirodzenú biologickú bariéru. Kedykoľvek teda idete von, berte si rukavice, a ruky pravidelne krémujte. Doprajte teda svojmu telu zimnú starostlivosť. Je to jednoduché a budete sa cítiť výborne aj počas tých najmrazivejších dní.