Allez au contenu Allez à la navigation

22 March 2017

Ako zvládnuť atopický ekzém

Ako zvládnuť atopický ekzém Priďte si vypočuť 5 renomovaných odborníkov.

1. 4. 2017 od 10.00 - 16.00 hod.,

Hotel Pressburg Bratislava, Antolská 2, Bratislava

Pokojne príďte aj s deťmi. Kým vy budete na prednáškach, my máme pre deti od 3. - 10 r. pripravený športovo-zábavný program.

Kapacita je žiaľ OBMEDZENÁ. Rezervujte si miesto na 0917 501 182, office@bioderma-sk.com.
Tešíme sa.

Atopická dermatitída
je multifaktoriálne ochorenie, ktoré
postihuje čoraz viac detí.

Vybrali sme 5 najdôležitejších oblastí,
ktorých zvládnutie prispieva
k zlepšeniu života atopika.

DERMATOLOGIA

MUDr. Michaela Duchoňová PhD. Dermatovenerológ. Špecializuje sa na detskú a všeobecnú dermatológiu adolescentov a dospelých. Pôsobila na Detskej dermatovenerologickej klinike Detskej fakultnej nemocnice v Bratislave, kde získala vedeckú hodnosť PhD. Je autorkou viacerých odborných prednášok a publikácií. Odbornú prax so zameraním na atopickú dermatitídu získala vo Fakultnej nemocnici Královské Vinohrady v Prahe a na Department of Dermatology, Karolinska University Hospital, Stockholm, Švédsko. Absolvovala School of Athopy pod záštitou Foundation of Atopic Dermatitis v Aténách. Momentálne pracuje na Súkromnej klinike dermatológie a estetickej medicíny Dermarevolta v Bratislave.

Atopická dermatitída - čo by ste o nej mali vedieť Prečo vzniká? Ako vyzerá a aké sú jej komplikácie? Aké sú najnovšie postupy v liečbe? Čo všetko zahŕňa "atopický režim"?

VÝŽIVA

Silvia Horecká Gastro konzultant. Bloger roka v kategórii Gastronómia 2014, 2015, autor konceptu TERAPIE JIEDLOM. Lektor varenia pre znevýhodnené stravovacie skupiny - celiakia, histamínová intolerancia, metabolické ochorenie.

Ako (ne)obmedziť jedálniček atopika? Všetko, čo by mal atopik alebo rodič atopika vedieť o strave.

PSYCHOLÓGIA

Mgr. katarína Vítková Psychologička, psychoterapeutka a arteterapeutka. Pracovala ako výkonná riaditeľka Ligy za duševné zdravie, neskôr ako odborný poradca a projektový manažér. Klinickú prax získala v dennom psychiatrickom stacionári Spirare s.r.o.. V r. 2007 založila privátnu terapeutickú prax v Bratislave, ktorej sa venuje doteraz.

Ako zvládnuť ekzém a nezblázniť sa. Ako zvýšiť psychickú odolnosť rodiny v začarovanom kruhu atopie?

IMUNOLÓGIA

MUDr. Daria Buchvaldová, PhD. Imunológ - alergológ. Špecializuje sa na imunitné poruchy a alergické ochorenia. Pôsobila na I. internej klinike Fakultnej nemocnice v Bratislave ako internista imunológ, kde získala aj vedeckú hodnosť PhD. Pracovala ako praktický lekár v Nemocnici s poliklinikou Ministerstva vnútra a v súkromnej ​​poliklinike Medifera. Je autorkou niekoľkých prednášok a publikácií, venujúcich sa problematike diagnostiky a liečby alergických ochorení. V súčasnosti pracuje ako imunológ-praktický lekár v Poliklinike ProCare Central v Bratislave.

Atopická dermatitída ako súčasť atopického procesu. Čo vieme o príčinách atopických prejavov? Ako spoznáme atopika? Aké sú diagnostické možnosti?

SOCIÁLNE PORADENSTVO

PhDr. Renáta Rusinková Štátny zamestnanec v oblasti sociálnej sféry. Dlhodobo sa venuje sociálnemu poradenstvu pre organizácie tretieho sektora. Predsedníčka Klubu Svidnik Spoločnosti psoriatikov a atopikov SR, projektová manažérka OZ dôstojný život všetkým.

Sociálna ABECEDA atopika: ako štát podporuje pacientov s atopickou dermatitídou? Praktické rady, ako získať podporu štátu.