Allez au contenu Allez à la navigation

29 May 2020

Pleťová hygiena

Ako sa staraťo hygienu pleti

Rešpektovať Vašu pokožku znamená ponúkať sériu produktov, ktoré zaručia účinné a šetrné čistenie pleti od všetkých nečistôt z vonkajšieho prostredia, a zároveň rešpektujú prirodzenú bariéru a ochranný film Vašej pokožky. 

Citlivá pokožka postihuje až ⅓ žien a mužov. Samotnej precitlivenosti a ďalším poruchám kožnej bariéry sa pritom dá správnou starostlivosťou predchádzať. Kompletné odlíčenie je dobrý základom, ale pre kompletnú hygienu pokožky nestačí. Pokožku zanášajú nielen zvyšky make-upu, ale aj ďalšie nečistoty, ktoré sa za deň na pleti nazhromaždia  -  nečistoty zo znečisteného ovzdušia, ťažké kovy alebo peľ. 

Hygienu vždy prispôsobte typu Vašej pleti, aby adekvátne reagovala na jej potreby. Vďaka primeranej hygiene je totiž Vaša pokožka odolnejšia, vonkajšie vplyvy nemajú šancu preniknúť hlboko do vrstiev pokožky a môžete tak predísť aj samotnej precitlivenosti pleti. 

Hygiena podľa typu pleti

Zvoľte vhodného pomocníka podľa typu Vašej pleti a postarajte sa tak o správnu hygienu Vašej pokožky.

Citlivá pleť Vás žiada o pomoc a odporúčame tak vybrať produkty, ktoré nielen pomôžu riešiť akútne problémy, ale dlhodobo pomôžu s obnovou ochrannej vrstvy a prirodzenej rovnováhy Vašej pleti. 

  • Pre citlivú pleť odporúčame micelárnu vodu Sensibio H2O, ktorá spoločne s make-upom odstraňuje zvyšky ako aj jemné častice, ťažké kovy a peľ. 

  • Pokiaľ má Vaša pleť sklon k začervenaniu, bude vhodná micelárna voda Sensibio H2O AR. Tá jemne odlíči a zbaví pleť nečistôt, a zároveň pleť okamžite upokojí a pomáha redukovať začervenanie. 

  • Pokiaľ má Vaša pleť sklon k šupinateniu, používajte Sensibio DS Gel moussant, ktorý nielen čistí, ale zvyšuje aj prah kožnej tolerancie. 

  • Na hydratáciu citlivej a suchej pokožky použite Sensibio Gel moussant, ktorý zvyšuje hydratáciu pokožky až o 77 % už po 2 týždňoch. Upokojuje a odstraňuje pálenie, svrbenie a pnutie. 

Dehydratovaná pokožka rýchlejšie starne a je tak potrebné venovať pozornosť pleti, ktorá je často napnutá alebo sa rýchlo vysúša.

  • Pokožke, ktorá potrebuje akútnu hydratáciu, pomôže Hydrabio H2O, ktorá je dokonale kompatibilná s pokožkou. Zaručuje bezkonkurenčnú toleranciu a komfort, a zároveň skvelo odličuje.

Nenechajte sa pomýliť tým, že pokiaľ je Vaša pokožka mastná alebo má sklon k akné, nepotrebuje kvalitnú hydratáciu a starostlivosť. Pokiaľ chcete predchádzať mastnému filmu alebo nepríjemným pupienkom, nezabúdajte na kvalitnú hygienu.

  • Zmiešanej až mastnej pleti pomôže micelárna voda Sébium H2O, ktorá nielen skvele čistí a odličuje, ale zároveň je svojim zložením skvelým pomocníkom v boji proti mastnej a aknóznej pokožke.
    Na pleť so sklonom k akné je vhodný Sébium Gel moussant - čistiaci gél, ktorý jemne čistí a predchádza výskytu nedokonalostí.

Pokiaľ Vás trápia pigmentové škvrny alebo atopický ekzém, potom je pre Vás riešením nasledujúci výber:

  • Hyperpigmentovanú pleť čistite pomocou micelárnej vody Pigmentbio H2O, ktorá je prevenciou proti tvorbe tmavých škvŕn a optimalizuje následnú starostlivosť o pleť.

Na každodennú výživnú a ochrannú starostlivosť pre podráždenú až atopickú pokožku očných viečok použite Atoderm Intensive Eye. Tento produkt sa postará ako o čistenie, tak aj o odlíčenie a upokojujúcu starostlivosť o Vašu atopickú pleť.