Allez au contenu Allez à la navigation

08 September 2017

Rozhovor s bloggerkou LucyPug

ROZHOVOR

MÁTE AKNÉ?

Nie ste v tom sami

BLOGERKA LUCYPUG SA ZVERILA, AKO
VYHRÁLA SVOJ BOJ S AKNÉ.

Najpopulárnejšia slovenská blogerka LucyPug nám prezradila, čo jej pomohlo zbaviť sa vyrážok a prečo sa spojila s francúzskou dermatokozmetikou BIODERMA a stala sa tvárou nevšednej kampane #neseddoma. Jej cieľom je presvedčiť mladých ľudí o tom, že sedieť doma len kvôli problémom s akné je zbytočné a že riešenie je často jednoduchšie, než si myslíme. A tiež im ukázať, že aj vonku sa dá zažiť veľa skvelej zábavy!

 

Čo pre teba znamená, že si sa stala ambasádorkou kampane #neseddoma?
Celá tá myšlienka sa mi zdala veľmi sympatická, pretože som si sama prešla obdobím, kedy ma trápila moja pleť. Vtedy pre mňa bolo ťažké zveriť sa niekomu so svojím problémom. Súčasne som cítila, že potrebujem, aby ma niekto „nakopol“ a poradil mi, čo by som mala robiť. Pocit, že v tom nie som sama, bol pre mňa veľmi dôležitý. Problém s akné má veľa ľudí na celom svete a malo by byť úplne normálne konzultovať to s niekým iným a nesnažiť sa to v sebe skrývať, dusiť a potláčať. 

Keď sa však na teba dívam, vidím krásnu pleť. Ako je to dlho, čo si mala akné? 
Teraz mám dvadsaťjeden, ale ešte pred dvoma rokmi pre mňa boli vyrážky aktuálna téma. Začalo sa to dosť skoro, už okolo trinástich a navyše v čase, keď moje spolužiačky problém s akné vôbec nemali. Snažila som sa vyrážky maskovať pomocou make-upu, ale aj tak som sa cítila nepríjemne, pretože ich jednoducho bolo vidieť. Azda najhoršie chvíle som zažívala na strednej, akné sa mi zhoršilo a mnohokrát som si vypočula aj posmešné poznámky od ostatných. Namiesto toho, aby som sa cez prestávky bavila s kamarátmi, utekala som na záchod maskovať zapálenú tvár. Potom sa raz stalo, že keď ma mamka čakala pred školou, rozplakala som sa, pretože som to už psychicky nezvládala. 

Ako na to mamina reagovala
Nezľahčovala to, čo bolo pre mňa veľmi dôležité. Upokojovala ma, že to nejako zvládneme. Bola mi veľkou oporou a je ňou stále – riešim s ňou vlastne všetky svoje problémy.

Dnes už máš problémy s akné za sebou. Čo je podľa teba v starostlivosti o problematickú pleť najdôležitejšie?
Ja osobne dbám starostlivo na to, aby som mala pleť pred spaním naozaj dokonale odlíčenú a vyčistenú. Priznávam, že som to skôr občas zanedbávala a stávalo sa mi dokonca, že som išla neodmalovaná rovno do postele. To už by som dnes neurobila. Nevyhnutné je aj ranné čistenie pleti. Potom je veľmi dôležité nebáť sa poradiť sa s odborníkom a nájsť takú kozmetiku, ktorá bude vyhovovať konkrétnemu typu pleti.

Vyzerá to, že si ju už našla...
Áno, riadila som sa odporúčaním lekára a skutočne som postupne sama videla, ako sa mi pleť zlepšuje. Rozhodne nemám ani dnes absolútne dokonalú pleť, ale s tým, ako vyzerala ešte pred pár rokmi, sa to vôbec nedá porovnať.

Čo konkrétne ti teda pomohlo?
Nedám dopustiť na značku Bioderma. Najprv si pleť odlíčim micelárnou vodou Sébium H2O, potom použijem penivý gél Sébium Gel moussant a nakoniec siahnem po kréme Sébium Global, alebo, ak treba, po Sébium Global Cover s krycím efektom. Tento rad som si úplne zamilovala. Teraz majú novinku Sébium Sensitive, tá rieši nielen akné, ale aj hydratáciu a upokojenie podráždenej pleti, čo je skvelé.

Vráťme sa ku kampani #neseddoma. Čo by si chcela pomocou nej dosiahnuť?
Veľmi by som si priala presvedčiť mladých ľudí, aby naozaj nesedeli doma, aby svoje akné začali riešiť a nebáli sa o tom hovoriť. Ja sama dostávam veľa e-mailov od rôznych dievčat, ktoré sú zo svojich vyrážok nešťastné a pýtajú sa ma, čo majú robiť. Všetkým píšem – riešte to, choďte s tým von, neduste to v sebe. Na mierne akné väčšinou zaberie vhodná dermatokozmetika z lekárne, ťažšiu formu už je naozaj potrebné prebrať s dermatológom. Myslím, že veľa pomôže už len ten pocit, že v tom človek nie je sám. Viem, o čom hovorím.  

A ešte nám prezraď, čo ti robí radosť, pri čom relaxuješ?
Mám celkom hektický život. Keď práve nenakrúcam videá, tak vymýšľam nové námety. Vo chvíli, keď však chcem úplne vypnúť, idem len tak na prechádzku do lesa so psom, kde je úplné ticho – obzvlášť v poslednom čase to fakt zbožňujem. Rada vyrazím aj s kamarátkami von. Snažím sa nesedieť len doma za počítačom a občas si doprajem od práce pauzu – idem von, vyhľadám úplný pokoj a na mobile si nastavím letový režim. Takto viem, že najlepšie naberiem novú energiu.

O našich tipoch, ako bojovať s akné sa dočítate aj v tomto článku.