Allez au contenu Allez à la navigation

30 Január 2019

Sprcha vašu pokožku vysušuje. Ako ju udržať hydratovanú?

AKO na hydratovanú pokožku
pri každodennom sprchovaní

Relaxáciou v sprche alebo vo vani si odpočiniete od každodenných povinností a po náročnom dni si užijete chvíľku len pre seba. Pre našu pokožku ale môže táto chvíľka pokoja pre dušu znamenať pomerne veľkú záťaž. Príliš častým kontaktom našej kože s vodou ju totiž zbavujeme prirodzeného mazu a narušujeme hydrolipidický film – ochrannú vrstvu na pokožke, ktorá bráni vyparovaniu vody a udržuje našu kožu hydratovanú a pružnú. Po dlhom kúpeli je tak naša koža často vysušená, stráca pružnosť a prirodzený lesk. Venujte preto pozornosť výberu vhodných sprchových gélov a hydratujúcej starostlivosti o vašu pokožku po kúpeli.

Ako vybrať správny sprchový gél?

Ideálnymi produktmi pre každodennú starostlivosť sú sprchové gély, oleje alebo krémy, ktoré pokožku hydratujú a po kúpeli ju zanechávajú pružnú a jemnú na dotyk. Rovnako ako pri výbere iných kozmetických produktov, aj tu sa riaďte typom vašej pokožky. Suchá až veľmi suchá koža môže totiž aj na zdanlivo neškodné prírodné mydlo reagovať podráždením. Hypoalergénny sprchový olej Atoderm ju však upokojí a dopraje vám pocit uvoľnenej a hebkej pokožky. Je vhodný na umývanie tváre aj tela a má vynikajúcu kožnú aj očnú toleranciu. Pokiaľ máte normálnu až suchú pokožku, siahnite po sprchovom kréme Atoderm. Ten predchádza vysušovaniu kože už pri sprchovaní, obnovuje hydrolipidický film a obsahuje čistiace látky zamedzujúce šíreniu mikroorganizmov, ktoré suchosť kože zhoršujú.

Pozor na zloženie šampónov

Pokiaľ máte citlivú pokožku, dbajte na správne zloženie nielen u sprchových gélov, ale aj u šampónov. Tie sa pri umývaní vlasov dostávajú do kontaktu s pokožkou hlavy aj s kožou na celom tele. Pokiaľ na etikete nájdete skratku DBP, nebo DEP, znamená to, že daný produkt obsahuje ftaláty, ktoré zvyšujú riziko vzniku alergií. Pre citlivú pokožku nie sú vhodné ani konzervačné látky parabény či sulfáty. Tie sa do šampónov pridávajú preto, aby zvýšili jeho penivosť. Šampóny, ktoré sulfáty neobsahujú väčšinou menej penia, ale i napriek tomu dokážu vlasy efektívne zbaviť všetkých nečistôt. V kvalitnej vlasovej kozmetike by sa nemali objavovať ani silikóny a alkohol, ktorý pokožku vysušujú. Naopak, vyberajte také produkty, ktoré obsahujú prírodné zložky, ako rastlinné oleje, bylinky a cukernaté tenzidy, ktoré vlasy aj pokožku hlavy regenerujú. Šampóny z rady Nodé zaručujú maximálnu znášanlivosť a chránia citlivú vlasovú pokožku, naviac pomáhajú pri liečbe lupín.

Po kúpeli pokožku hydratujte

Následná starostlivosť o pokožku je rovnako dôležitá ako samotné sprchovanie. Bez dostatočnej hydratácie totiž koža stráca lesk, pružnosť aj svoje ochranné funkcie. Po každom kúpeli či sprchovaní preto použite hydratačné mlieko, ktoré koži doplní potrebnú vodu a zanechá ju na dotyk hebkú. Nanášajte ju na očistenú a jemne osušenú pokožku. Pokiaľ chcete, aby bol účinok hydratačného mlieka ešte intenzívnejší, aplikujte ho po kúpeli na mierne zvlhčenú pokožku. Mlieko sa do kože plne vstrebe a nie je potreba ho oplachovať. Kožu hydratujte taktiež po každom holení či peelingu. Pri peelingu i holení totiž z pokožky odstraňujeme spolu s odumretými bunkami taktiež prírodné oleje, ktoré bránia dehydratácii kože. Nanesením mlieka pokožku zvláčnite a ochránite do tej doby, dokiaľ sa ochranný filter sám neobnoví. Vyvarujete sa tak nepríjemným pocitom suchosti nebo pnutia, ktoré sú pre suchú a dehydratovanú kožu typické, namiesto toho bude vaša pokožka žiarivá a pružná po celý deň.

Produkty Bioderma si môžete kúpiť online na e-shopoch a tiež v lekárňach.