Čo sa stane, keď sa pred spaním neodlíčite?

Poznáme to všetci. Niekedy nás večer ovládne lenivosť, inokedy sme takí unavení, že jediné, na čo myslíme, je spánok. Zaspávame tak s make-upom, ktorý sme na sebe mali celý deň. Odličovanie je ale dôležitejšie, ako si myslíme Je aj jedným zo spôsobov, ako bojovať proti akné. Ako sa líši čistiaca kozmetika pre rôzne typy pleti? A prečo sa treba odličovať každý večer a ráno pleť pravidelne čistiť? Pripravili sme pre vás článok, vďaka ktorému budete mať v odličovaní konečne jasno.

odlíčenie micelárnou vodou

Pokožka na tvári musí po celý deň čeliť mnohým rôznym vplyvom, ktoré ju zaťažujú. Usadzujú sa na nej nečistoty a drobné častice, ktoré je spolu s make-upom treba večer dôkladne odstrániť. Odlíčiť pleť je dobré pred tým, ako ideme spať a nenechávať to na ráno. Počas noci totiž naše telo odpočíva a spolu s ním sa regeneruje aj naša pokožka. A pokiaľ jej k tomu poskytneme všetok komfort a očistíme ju, pôjde jej to lepšie. Dôkladným odlíčením všetkého make-upu taktiež predchádzame tvorbe vrások. Špirála, ktorá na mihalniciach zostáva príliš dlho ich môže polámať alebo spôsobiť ich častejšie vypadávanie. Neodlíčený make-up potom zase upcháva póry, čo môže viesť až k zanieteniu. Odličovane je úplný základ v starostlivosti o pleť, správny postup ale súvisí s typom našej pleti.

 

Odličovanie citlivej pleti nie je veda

Senzitívna pleť je počas dňa veľmi namáhaná. Je preto treba venovať jej špeciálnu starostlivosť i pri odličovaní. Kozmetika z rady Sensibio bola navrhnutá presne pre potreby citlivej pokožky, nedráždi ju a pomáha upokojiť jej prejavy. Pre odlíčenie naneste na navlhčenú pleť Sensibio Gel Moussant, napeňte, dôkladne opláchnite a jemne osušte. Gél má vynikajúcu očnú aj kožnú toleranciu a vďaka svojmu zloženiu znižuje citlivosť pleti. K dočisteniu a odstráneniu i tých najmenších nečistôt potom použite micelárnu vodu Sensibio H2O. Tá obsahuje vysoko znášanlivé micely, ktoré fungujú ako magnet a dokážu pritiahnuť všetky nečistoty bez toho, aby pokožku podráždili. Naviac prenikajú do hĺbky a čistia aj spodné vrstvy pokožky. Upokojená a dôkladne očistená pleť je tak pripravená na regeneráciu počas spánku. A pokiaľ padnete od únavy priamo do postele a na odličovanie už nemáte silu, odporúčame mať na nočnom stolíku micelárne obrúsky, s ktorými sa zvládnete odlíčiť doslova za chvíľku. Naopak ráno je treba pleť očistiť od odumretých kožných buniek a mazu, ktorý sa na pokožke vytvoril počas noci. K tomu taktiež perfektne pomôže citlivá micelárna voda.

Micelárne vody sú vďaka svojmu zloženiu najlepším pomocníkom pri odličovaní, ale i tu platí, že je potreba vyberať konkrétny produkt podľa typu vašej pokožky. Zo zmiešanej až mastnej pleti odstraňujeme každý večer okrem make-upu a nečistôt taktiež veľké množstvo kožného mazu. Musíme si dať ale pozor na to, aby sme pleť príliš nevysušili. To by vyvolalo reakciu kože, ktorá by na obranu pred vysušením začala produkovať ešte viac mazu a presne to nechceme. Micelárna voda Sébium H2O je prvou micelárnou vodou na trhu, ktorá je určená priamo pre potreby mastnej pleti. Obmedzuje sekréciu kožného mazu, reguluje jeho kvalitu a zabraňuje upchávaniu pórov.

Suchá či dehydratovaná pokožka je na pohľad mdlá, objavujú sa pocity pnutia alebo drobné šupinky. Takejto pleti je potreba dodať hydratáciu i počas odličovania. To dokáže micelárna voda Hydrabio H2O, ktorá stimuluje produkciu aquaporinov, vodných kanálikov, ktoré sú zodpovedné za hydratáciu pokožky a pomáha tak udržovať jej prirodzenú vlhkosť. Spolu s micelárnou vodou môžete k odlíčeniu použiť taktiež Hydrabio Mlieko, ktoré pokožku ešte viac zvláčni a udrží ju dlhodobo hydratovanú.

Každodenné čistenie bez oplachovania

Citlivá pokožka Normálna pleť

Micelárna technológia

Sensibio H2O

(8 hodnotení)

Originálna upokojujúca micelárna voda, ktorá čistí a rešpektuje kožnú bariéru

Pre koho ?

Dospelí, Dospievajúci

Každodenné čistenie s oplachovaním

Citlivá pokožka

Patent D.A.F.

Sensibio Gel moussant

(5 hodnotení)

Upokojujúci micelárny čistiaci gél, ktorý podporuje prirodzenú hydratáciu pokožky.

Pre koho ?

Dospelí, Dospievajúci

Každodenné čistenie bez oplachovania

Citlivá pokožka Normálna až zmiešaná pokožka

Micelárna technológia

Sensibio H2O Micelárne obrúsky

(Napíšte prvú recenziu)

Čistiace a upokojujúce obrúsky vlhčené micelárnou vodou na citlivú pleť.

Pre koho ?

Dospelí, Dospievajúci

Príležitostná cielená starostlivosť o pokožku

Citlivá pokožka

Patent Toleridine™

Sensibio Maska

(Napíšte prvú recenziu)

Intenzívna hydratačná a upokojujúca pleťová maska na citlivú pokožku.

Pre koho ?

Dospelí, Dospievajúci

Starostlivosť o pokožku cez deň

Citlivá pokožka

Patent Toleridine™

Sensibio Očný gél-krém

(1 hodnotenie)

Upokojujúca a hydratačná starostlivosť na citlivé okolie očí.

Pre koho ?

Dospelí, Dospievajúci