Nech už ľudia začervenanie pleti zažívajú sami, alebo ho pozorujú na niekom inom, napadajú ich často najrôznejšie vysvetlenia a postupy, ako sa o takú pleť starať. Je pravda, že o mnohých aspektoch fungovania začervenanej pleti stále mnoho nevedia ani odborníci. Existuje ale tiež veľa vecí, ktoré o liečbe začervenanej pleti vieme a dokážeme ich riešiť. Nasledujúci súhrn mýtov a faktov berte ako užitočný základ, rozhodne sa však neváhajte poradiť sa svojím dermatológom, ktorý dokáže stanoviť správnu diagnózu a navrhne účinnú liečbu.

drinking

Začervenanie tváre je znakom prílišnej konzumácie alkoholu. MÝTUS.

Je na čase dať tomuto mýtu zbohom! Nie, začervenaná pleť nie je znakom alkoholizmu.

To ale neznamená, že by alkohol na začervenanú pleť nemal žiadny vplyv. Alkohol všeobecne zhoršuje cievne ťažkosti – rozširuje cievy, čo môže viesť k návalom krvi do tváre a k začervenaniu pleti.

Pokiaľ teda chcete začervenaniu predchádzať, čo najviac sa vyhýbajte konzumácii alkoholu. Keď už ho pijete, nepreháňajte to s množstvom a pridajte si k nemu vodu. Pokiaľ však môžete, alkohol nepite vôbec.


 

diet

Zloženie jedálneho lístka ovplyvňuje začervenanie pleti. PRAVDA.

Štipľavé jedlo, horúce nápoje a niektoré druhy ovocia a zeleniny môžu spúšťať návaly krvi do tváre.

Vďaka dlhodobému pozorovaniu vieme, že citrusy, paradajky a iné potraviny s obsahom histamínu môžu stav vašej pleti zhoršovať.

Preto odporúčame viesť si denník – zapisujte si všetko, čo ste za posledné dva alebo tri týždne jedli, a ako potom vaša pleť reagovala. Postupne zistíte, ktoré potraviny sú práve u vás spúšťačom začervenania. Tie potom jedzte čo najmenej alebo ich z jedálneho lístka úplne vypustite.


 

weather

Na červenanie pleti môže mať vplyv počasie. PRAVDA.

Slnko, vietor aj náhle zmeny teplôt pri prechádzaní z budov do chladného počasia a naopak môžu vyvolať začervenanie aj červené škvrny na tvári.

Nezabúdajte preto na opaľovací krém na tvár vždy predtým, než vyjdete von. Dobre poslúži trebárs Photoderm AR, ktorý vďaka faktoru SPF50+ chráni proti slnku aj začervenaniu pleti.

Vietor a zmeny teplôt rozširujú a zase sťahujú cievy. To spôsobuje návaly krvi do tváre. Noste preto šatky z hebkej látky (nie vlny), aby ste tvár v chladnom počasí vonku ochránili.

Čím viac zvládnete zbrzdiť prejavy spúšťačov, tým lepšie zabránite šíreniu svojho začervenania.


 

sport

Poctivý tréning zmierňuje stres a zamedzuje preto začervenaniu tváre. TO ZÁLEŽÍ.

Vďaka fyzickým aktivitám určite posilňujete svoje zdravie a získavate dobrý pocit. Cvičenie skutočne zmierňuje stres – vďaka uvoľňovaniu hormónov šťastia, endorfínov.

Pri tréningu by ste ale mali dávať pozor na jeho intenzitu. Príliš intenzívny tréning vám rozbúši srdce, čo vedie k silnejším návalom krvi do tváre.

Pokiaľ môžete, cvičte umiernene. Pokiaľ sa pritom bojíte, že cvičenie nebude mať taký efekt, cvičte častejšie a s menšou intenzitou. Získate tak rovnaký výsledok a zároveň ochránite svoju pleť.

Skvelým a nenáročným spôsobom, ako zostať vo forme, je chôdza. Chodením zlepšujete činnosť srdca, svalov aj kĺbov – a uľaví sa aj vašej mysli.

A čo sauna pre uvoľnenie svalov po úspešnom tréningu? Nie, pre vašu pleť sauna nie je vôbec vhodná. Vysoká teplota vám privedie krv do tváre, ktorá sa tak bude červenať.


 

hand

Tým, že si nečistím pleť, zabraňujem rozdráždeniu pleťovými produktmi. MÝTUS.

Zdravá pleť vždy začína pleťou čistou. Mali by ste ju čistiť dvakrát denne: večer na odstránenie nečistôt a mejkapu, ráno ju očistíte od nežiaducich látok nazbieraných počas noci.

Na čistenie tváre nepoužívajte vodu z vodovodu. Tá môže obsahovať rôzne dráždivé prvky, na ktoré vaša pleť reaguje. Zvoľte radšej neutrálny a jemný čistiaci produkt ako Sensibio H2O, micelárnu vodu s ingredienciami vybranými na mieru na čistenie veľmi citlivej pleti. Nie je ju potrebné zmývať vodou.

Čistiaci produkt by nemal obsahovať alkohol ani iné výrazné prísady. Pri čistení by vás pleť rozhodne nemala štípať.


 

moisturiser

Na hydratácii pleti pri liečbe začervenania nezáleží. MÝTUS.

Hydratácia vašej pleti s ružovkou síce nemusí mať priamy účinok na jej začervenanie, ale pomáha s udržaním jej rovnováhy.

Jemné hydratačné produkty ako Sensibio AR vám pomôžu k náprave a upokojeniu pleti. Prispievajú k obnove funkcie jej ochrannej bariéry, takže zabraňujú podráždeniu a ďalšiemu začervenaniu.

Od hydratačného krému nečakajte zázraky, pri jeho správnej voľbe ale vašu pleť osvieži a zaistí vám pocit pohodlia.


 

cosmetics

Radšej nebudem na tvár používať žiadne kozmetické produkty. TO ZÁLEŽÍ.

Nemusíme vám asi pripomínať výhody používania mejkapu. Zvlášť pri začervenanej pleti vám pomôže ju skryť a vyjsť sebavedomo do nového dňa. Tak prečo si ho nedopriať?

Dbajte ale na jeho správny výber. S krémom na tvár Sensibio AR BB červenajúcu pleť skvele zakryjete a zároveň s ním zmiernite zápaly a začervenanie z ružovky. Jeho použitím tiež predchádzate ďalšiemu vzniku začervenania.

Mejkap vynechajte, keď vám tvár začervená silno. Pleť v takom prípade najskôr potrebuje odpočinok. Načúvajte tomu, čo sa vám pleť snaží naznačiť, a priebežne sa jej snažte prispôsobiť.

Každodenné čistenie bez oplachovania

Citlivá pokožka so sklonom k začervenaniu

Patent Rosactiv™

Sensibio H2O AR

(4 hodnotenia)

Dermatologická micelárna voda proti začervenaniu čistí, odstraňuje make-up, upokojuje.

Pre koho ?

Dospelí, Dospievajúci

Každodenné čistenie s oplachovaním

Citlivá pokožka

Patent D.A.F.

Sensibio Gel moussant

(5 hodnotení)

Upokojujúci micelárny čistiaci gél, ktorý podporuje prirodzenú hydratáciu pokožky.

Pre koho ?

Dospelí, Dospievajúci

Starostlivosť o pokožku cez deň

Citlivá pokožka so sklonom k začervenaniu

Patent Rosactiv™

Sensibio AR Krém

(3 hodnotenia)

Dlhodobé pôsobenie proti začervenaniu. Ultra komfort.

Pre koho ?

Dospelí, Dospievajúci

Starostlivosť o pokožku cez deň

Citlivá pokožka so sklonom k začervenaniu

Patent Rosactiv™

Sensibio AR BB Krém

(2 hodnotenia)

Prípravok proti začervenaniu na dokonalú pokožku. Dokonalá pokožka a ochrana.

Pre koho ?

Dospelí, Dospievajúci