Odlíčenie a vyčistenie pleti je základným krokom k navráteniu pleti do vyrovnaného stavu, aby bola opäť žiarivá. Existujú dva dobré dôvody, prečo dodržiavať starostlivo vybraný hydratačný čistiaci rituál: 

Produkty na čistenie, ktoré sú prispôsobené vášmu typu pleti, by rozhodne nemali vytvárať ani zhoršovať prípadné problémy s dehydratáciou. Zabudnite na agresívne čistiace prostriedky. Vyberte si taký, ktorý rešpektuje prirodzenú rovnováhu vašej pokožky, alebo ešte lepšie, ktorý prispieva k jej hydratácii. 

woman cleansing her skin with a cotton pad

Účinnosť všetkých ošetrujúcich produktov, sér alebo krémov závisí do značnej miery od stavu vašej pokožky a jej hydratácie. Dobre čistiť znamená vytvoriť také optimálne podmienky, aby vaša pleť plne ťažila zo všetkých aktívnych zložiek, ktoré na ňu následne aplikujete. 

 

Je lepšie voliť odličovacie a čistiace prípravky, ktoré pleť nevysušujú, ale účinne eliminujú: 

  • nežiaduce zvyšky (kozmetika, pot…), 

  • nadmerné množstvo kožného mazu,

  • nečistoty (znečistenie, prach…). 

  

Micelárna voda Bioderma Hydrabio H2O od Biodermy je špeciálne vytvorená pre typ pokožky, ktorá nemá dostatok hydratácie. Čistí, odstraňuje make-up a hydratuje pleť, pričom rešpektuje hydrolipidický film a udržuje tak rovnováhu. Pleť je čistá, bez akéhokoľvek mastného filmu, pripravená na aplikáciu Hydrabio Hyalu+ séra a následnú aplikáciu Hydrabio Krému.

moistursing micellar water-HydrabioH20

Potrebuje dehydratovaná pleť peeling? 

Jemnosť a umiernenosť sú dve kľúčové slová pre túto základnú súčasť starostlivosti o vaše telo. Peeling odstraňuje nečistoty a odumreté bunky, ktoré blokujú póry a narúšajú normálne fungovanie pokožky. Je to fáza, ktorá dobre pripraví pleť, aby mohla naplno využiť funkciu hydratačných krémov. Každodenná exfoliácia dehydratovanej pokožky ju však môže oslabiť a senzibilizovať. 

Sérum s obsahom koncentrovaných hydratačných aktívnych ingrediencií, aplikované denne na tvár, poskytuje to najlepšie – vodu – na účinné uspokojenie potrieb dehydratovanej pleti a posilnenie jej bariérovej funkcie. Hydrabio Hyalu+ sérum, koncentrované v kyseline hyalurónovej, je vaším najlepším spojencom pre hĺbkovú obnovu hydratačných zdrojov vašej pleti a jej opätovné rozžiarenie. 

  

Ako už bolo spomenuté, hydratovaná pleť je oveľa vnímavejšia k rôznym aktívnym zložkám, ktoré denne aplikujete. Najlepšie anti-age, anti-spot alebo špeciálne rozjasňujúce sérum aktivujú svoje potenciálne účinky len na dokonale hydratovanej pleti. To je základ každej starostlivosti o pleť, pokiaľ chceme dosiahnuť najlepšie výsledky. 

 

Do hry vstupujú rôzne vnútorné a vonkajšie faktory, ktoré môžu byť aj dôvodom dehydratovanej pokožky. Postupom času totiž môžu prirodzené hydratačné mechanizmy pokožky zlyhať alebo už nemusia správne fungovať. Pravidelná hydratácia pleti môže pomôcť predísť niektorým základným problémom: 

- napätá koža, najmä po čistení alebo na konci dňa 

- svrbenie  

- predčasné starnutie s jemnými linkami a vráskami zo skorej dehydratácie 

Hyaluronic serum-Hydrabio Hyalu+serum
woman applying serum to keep hydrated skin

Hydratačné sérum, tajomstvo zdravej a hydratovanej pleti 

Hydratačné sérum na báze kyseliny hyalurónovej, ktoré je pozitívne vnímané pre svoju účinnosť, je skutočnou zmenou v starostlivosti o pleť. Jeho neporovnateľné hydratačné schopnosti majú rýchly a viditeľný vplyv na vzhľad pokožky a aj na samotný metabolizmus. Pleť jednoducho funguje viditeľne lepšie. Prečo? 

  

- Hydratačné sérum sa rýchlo vstrebáva. 

- Vďaka ľahkej textúre sa príjemne aplikuje. 

- Zanecháva nemastnú vrstvu, ktorá prospieva dehydratovanej pokožke. 

- Preniká hlboko do pokožky ešte predtým, než uvoľní svoje aktívne zložky. 

- Má trvalú hydratačnú schopnosť. 

  

Hydrabio Sérum vašej tvári zintenzívni hydratáciu, zatiaľ čo Hydrabio Hyalu+ sérum ide ešte ďalej – kombinuje silnú hydratáciu s aktívnymi zložkami, ktoré riešia aj prvé známky starnutia. 

Je možné kombinovať kyselinu hyalurónovú s inými aktívnymi zložkami? 

Kyselinu hyalurónovú je možné bez rizika kombinovať s ďalšími aktívnymi zložkami na základe vašich potrieb: 

  • kyselina hyalurónová a vitamín C pre jas vašej pleti, 

  • kyselina hyalurónová a kolagén pre pevnosť kože a 

  • kyselina hyalurónová a kyselina salicylová na škvrny a pupienky. 

Hydratácia zvnútra = hydratácia zvonka 

Ak chceme udržať pokožku viditeľne dobre hydratovanú, musíme začať zvnútra – dostatočným pitným režimom a zdravým životným štýlom vrátane vyváženej stravy. Vaša pokožka odráža vnútornú rovnováhu tela. 

Odborníci odporúčajú vypiť aspoň 1,5 litra vody denne, čo zahŕňa aj ďalšie nápoje, ako je napríklad čaj. 

Ovocie a zelenina bohaté na vitamíny a vodu, tučné ryby, orechy a oleje bohaté na omega 3 taktiež ovplyvňujú zdravie vašej pokožky, najmä vďaka svojim antioxidačným vlastnostiam.