RIEŠENIE PRE PLEŤ S AKNÉ AJ PRVÝMI ZNÁMKAMI STARNUTIA 

Pleť bez vyrážok! Všetci v to dúfame. Akné však nikoho nešetrí a toto kožné ochorenie je častým problémom, ktorý postihuje ľudí po celom svete. Predstavuje takmer 20 % všetkých návštev u dermatológa.1 

Akné je všeobecne považované za problém, s ktorým sa stretávame v období dospievania. Ale čím ďalej tým viac sa týmto problémom zaoberajú aj dospelí. U ľudí starších ako 25 rokov, ktorí trpia akné, môže byť buď trvalý, pokračujúci od adolescentného veku do dospelosti, alebo môže ísť o neskorý nástup, ktorý sa rozvíja až v dospelosti. 

Teenager examining chin acne, highlighting Sébium serum use.

V dospelosti sa objavuje aj ďalší problém. V porovnaní s teenagermi dospelá pleť reaguje na chronologické starnutie, UV žiarenie, znečistenie a stres. Začnú sa objavovať jemné vrásky a môže dôjsť k strate jasu. K nedokonalostiam sa preto tiež pridávajú prvé známky starnutia. 

  

Predtým bolo potrebné riešiť iba jeden z týchto problémov. Teraz potrebujeme riešiť oba naraz. Aknózna pleť a prvé známky starnutia spoločne ovplyvňujú výber make-upu, kvalitu života a dokonca aj sebavedomie. 

  

1 Gilbert, E., Downie, J., Shamban, A., 'Topical Tretinoín: A Versatile Option for Adult Female Acne', 2019. 

Young adult treating adult acne with Sébium serum.​

KĽÚČOVÉ ÚDAJE

50 % pacientov, ktorí majú akné v puberte, majú akné aj v dospelosti 

85 % týchto pacientov tvoria ženy 

92 % neskorého akné je vo forme bielych hrboľčekov

ZA AKNÉ STOJÍ ZMENA KVALITY KOŽNÉHO MAZU

Woman indicating acne marks on her cheek, utilizing Sébium serum.​

Akné je spôsobené dysseboreou, zmenou kvality kožného mazu, hyperseboreou, zvýšením množstva kožného mazu a hyperkeratinizáciou, teda zvýšením počtu kožných buniek. 

S dysseboreou sa mení zloženie mazu. Zoxiduje, zhustne a vylučuje sa vo veľkom množstve, vzniká hyperseborea a začínajú sa upchávať mazové žľazy. 

Súčasne dochádza aj k veľkému nárastu keratinocytov alebo kožných buniek mazového vývodu. Prilepia sa k sebe, takže mŕtve bunky sa horšie odstraňujú. Pilosebaceózny kanálik – čiže vlasový stvol – sa upchá a maz sa nemôže uvoľniť. 

Výsledok je ten, ktorý všetci dobre poznáme – akné! Objavuje sa v dvoch podobách. Môže existovať komedonálne akné, skladajúce sa z čiernych bodiek a bielych bodiek. Zápalové akné, častejšie u dospelých, je tvorené vyrážkami, pustulami a papulami. Všetky zanechávajú stopy počas hojenia a môžu spôsobovať jazvy. 

Proces starnutia má vplyv na rôzne vrstvy kože. S pribúdajúcim vekom dochádza k menšej obnove keratinocytov a naša epidermis, alebo vrchná vrstva, sa postupne stenčuje. Naša pokožka sa stáva suchšou, pretože v nej ubúdajú prvky, ktoré zadržiavajú vodu. Bariérová funkcia sa mení, čo vedie k vyššej transepidermálnej strate vody. Môžu sa vyskytnúť skoré známky pigmentových nepravidelností. A spojenie medzi epidermis a dermis slabne. 

V samotnej dermis sa znižuje počet buniek, žíl a štruktúrnych zložiek, ako kolagén a elastín. S touto stratou kožného tkaniva a pružnosti sa začnú tvoriť jemné linky a občasné vrásky. 

Takže keď sme si mysleli, že sme s vyrážkami skončili, menusí tomu byť tak. A sú hneď vedľa úplne nových vrások. Vyrážky aj vrásky ovplyvňujú našu pohodu. Tiež nás nútia znásobiť počet produktov, ktoré aplikujeme na našu pokožku, aby sme vyriešili rôzne problémy. A to zvyšuje riziko podráždenia! 

Women experiencing improved acne-prone skin with Sébium serum.
  • Picture of Elodie Valin, valorisation director​
    Elodie Valin, Scientific Valorisation Director.

    ODBORNÁ CITÁCIA: ELÓDIA VALINOVÁ, RIADITEĽKA VEDECKÉHO VÝSKUMU

    Dospelá pleť je krehká, prejavuje sa stratou elasticity a častým problémom sú viditeľné póry. Dospelý človek s aknóznou pleťou sa musí vysporiadať so snahou obmedziť viditeľnosť nedokonalostí a výskyt vyrážok, či jaziev po akné. Najbežnejším riešením je liečba príznakov kožných problémov a získanie dočasnej úľavy. Lepším variantom je voliť prípravky, ktoré pôsobia na príčiny kožných dysfunkcií. Riešenie problémov v ich pôvode znižuje počet nedokonalostí a jaziev po akné, rozšírených pórov, či vrások a jemných liniek. Pleť je dlhodobo vyhladená a navráti sa jej žiarivosť. 

    Elodie Valin, Scientific Valorisation Director.

SÉBIUM SÉRUM: EKOBIOLOGICKÝ PRÍSTUP 

Bioderma predstavuje svoju najnovšiu inováciu, Sébium Sérum, inšpirovanú ekobiologickým prístupom spoločnosti NAOS. V rámci ekobiológie je koža považovaná za súčasť jej ekosystému. Akné a prvé známky starnutia môžu byť dôsledkom stresu, znečistenia, hormónov a ďalších podnetov. Koža má svoje vlastné prírodné zdroje – biologické funkcie – aby sa chránila a obnovovala. Niekedy sa tieto funkcie deregulujú, čo vedie k problémom, ako akné a známky starnutia. 

So Sébium Sérom pomáha Bioderma znova chrániť pleť. Pôsobí nielen na liečbu príznakov, ale aj na prvé známky starnutia a príčiny aj následky akné. Sébium Sérum, ktoré posilňuje prirodzené mechanizmy pleti, pomáha pleti prispôsobiť sa okolitému prostrediu a vrátiť nám tak zdravú pokožku. 

Presentation of Sébium serum bottle.

Sébium Sérum bolo vytvorené tak, aby zabezpečilo, že je pokožkou plne tolerované a je vysoko účinné. Svieže, ľahké, rýchlo sa vstrebáva, poskytuje pleti jemný a okamžitý komfort. Zanecháva matný finish a pleť je okamžite hladšia. Skvele sa hodí ako podklad pod make-up. Tiež hydratuje po dobu ôsmich hodín. Na dosiahnutie najlepších výsledkov sa odporúča pravidelná aplikácia. 

U dospelých s pleťou náchylnou na akné má Sébium Sérum preukázanú účinnosť na pupienky, rozšírené póry a jemné linky, ktoré sú prvými známkami starnutia. 

  

Po 7 dňoch: 

- 88 % zníženie počtu pupienkov 

- 91 % stiahnuté póry 

- 76 % zníženie známok starnutia 

- 82 % zníženie jemných liniek 

  

Po 1 mesiaci: 

- o 41 % menej nedokonalostí 

- o 15 % menej jemných liniek 

- 100 % veľmi dobrá tolerancia 

 

Klinická štúdia na 33 subjektoch počas štyroch týždňov 

Transformative Results: Before and After Photos with Sébium Serum

AKTÍVNE ZLOŽKY NA OCHRANU A UCHOVÁVANIE ZDRAVIA KOŽE A VYHLADENIE VAŠEJ PLETI

Presentation of sebium serum and its pipette

Sébium Sérum bolo formulované ako zmes osvedčenej technológie Bioderma a troch aktívnych zložiek, ktoré navracajú pleti náchylnej na akné trvalé riešenie, ktoré zároveň pôsobí proti prvým známkam starnutia. 

Prevencia vzniku nedokonalostí: Technológia Fluidactiv™ pôsobí na dysseboreu. Obsahuje dva silné antioxidanty a zabraňuje oxidácii kožného mazu v dôsledku environmentálnych faktorov (UV žiarenie, znečistenie…). To zabraňuje zahusťovaniu a blokovaniu kožného mazu, čo znižuje veľkosť a obmedzuje výskyt čiernych bodiek, zapálených miest a iných nedokonalostí. 

Redukcia akné a nedokonalostí 

Na pupienky a nedokonalosti pôsobia dve zložky: kyselina salicylová a acetyl glukosamín. Prvá z nich je beta hydroxykyselina s exfoliačným účinkom. Rozkladá cement, ktorý drží kožné bunky pohromade. Hromadenie buniek okolo pilosebaceóznych folikulov sa uvoľňuje a oddeľuje, čo napomáha voľnému toku kožného mazu. Pokiaľ ide o acetyl glukosamín, je to biomimetická zložka. Tento aminocukor, ktorý sa prirodzene vyskytuje v dermis, podporuje proces obnovy kožných buniek – bunky z povrchu pokožky sú odstránené a sú prirodzene nahradené čerstvými bunkami pochádzajúcimi z dermis. Koža sa obnovuje a redukuje sa výskyt nedokonalostí. 

Prevencia príznakov starnutia 

Acetyl glukosamín má ďalšie účinky, ktoré riešia príznaky starnutia. Cukor pomáha spomaliť vývoj melanínu v pokožke, čím zabraňuje vzniku tmavých škvŕn. Tiež stimuluje produkciu kyseliny hyalurónovej. Na ďalšiu podporu vlastných zdrojov pokožky je v zložení obsiahnutá kyselina hyalurónová s nízkou molekulovou hmotnosťou, ktorá preniká hlbšie do pokožky. Kyselina hyalurónová je nevyhnutná pre bariérovú funkciu pokožky a celkovú úroveň hydratácie. Kyselina hyalurónová je tiež súčasťou produkcie kolagénu, ktorý udržuje pokožku vláčnu a pružnú. 

TRI ZÁKLADNÉ KROKY PRE STAROSTLIVOSŤ O DOSPELÚ PLEŤ S AKNÉ 

Prečo zaraďovať do svojej starostlivosti o pleť niekoľko produktov na liečbu rôznych problémov, keď ich treba len pár? S radom Sébium môžete svoju rutinu poskladať len z niekoľkých produktov, ktoré čistia a starajú sa o vašu pleť. Redukujú akné aj prvé známky starnutia.

Bottle of Sebium H2O facial cleanser to use before Sebium serum

Krok 1:

Očistenie tváre pomocou micelárnej vody Bioderma Sébium H2O. Špeciálne vyvinutá pre pleť so sklonom k akné, odstraňuje make-up a čistí pleť vďaka glukonátu zinočnatému a síranu meďnatému. Vaša pokožka je vyčistená bez toho, aby bola vysušená a vy máte okamžitý pocit sviežosti. Čistenie je prvým krokom v efektívnej starostlivosti o pleť. 

Krok 2:

Ráno aplikujte po vyčistení pleti pleťový krém Sébium Kerato+, ktorý pôsobí na mierne až stredne vážne akné, Je prvým produktom na redukciu akné s optimálnou keratolytickou účinnosťou a vysokou toleranciou. Počas letných mesiacov nezabudnite svoju pleť chrániť pred slnkom. Po aplikácii pleťového krému preto aplikujte Photoderm AKN Mat SPF 30.

 

The bottom of a Sébium sérum bottle.

Krok 3:

Večer aplikujte na vyčistenú pleť Sébium Sérum. Jeho zloženie pôsobí na príčiny akné a zároveň prvé príznaky starnutia. Vašej pleti tak vráti mladistvý vzhľad natrvalo.