S podporou pediatrov, dermatológov a fotobiológov sa snažíme chrániť detskú pokožku a vyvíjať výrobky, ktoré vyhovujú jej špecifickým požiadavkám. Skôr sa bližšie pozrieme na rad Photoderm PEDIATRICS a jeho trojitú ochranu, prečítajte si, čo robí detskú pokožku tak krehkou. 

Pokožka dojčiat a detí je pri svojom vývoji od narodenia až do dospelosti obzvlášť krehká. Jej prirodzená bariérová funkcia stále dozrieva a má nízku hladinu kožného mazu a skvalénu. Má tiež veľmi obmedzené zásoby antioxidantov, ktoré zohrávajú kľúčovú úlohu v jej ochrane pred oxidáciou spôsobenou UV žiarením a dlhodobým poškodením. Na kompenzáciu nízkych zásob antioxidantov a tenšieho hydrolipidického filmu potrebuje detská pokožka zvýšenú ochranu na slnku. 

Grafické znázornenie rozdielu medzi detskou kožnou bariérou a bariérou dospelého.

Na posilnenie a zachovanie sebaobranných schopností pokožky na slnku sme pokročilým výskumom vyvinuli pre naše detské opaľovacie prípravky technológiu trojitej slnečnej bariéry: 

Ochrana pred UVB a UVA žiarením pomocou štyroch maximálne čistých a bezpečných filtrov (90/100 YUKA). 

  

Zachováva nízke prirodzené antioxidačné rezervy pred oxidáciou UV žiarením, aby sa zabránilo dlhodobému poškodeniu dodávania vitamínu E - silného antioxidantu prirodzene prítomného v pokožke. 

  

Liquid vitamin E used for its anti-pollution action

Posilnenie prirodzenej funkcie pokožky pomocou biomimetických lipidov z oleja z marhuľových jadier. 

presentation of pediatrics sunscreen range with a filter against UVA and UVB

Photoderm PEDIATRICS sa zameriava na mladú pokožku v rôznych vekových kategóriách a ponúka prispôsobenú ochranu, ako deti rastú od malých bábätiek až po dospievajúcich. 

Baby with a spray bottle of mineral sunscreen, SPF50+.

Pri narodení je pokožka bábätiek nezrelá a ich vnútorné zdroje neumožňujú, aby sa pokožka sama bránila proti slnku. Preto sa odporúča nevystavovať bábätká priamemu slnečnému žiareniu, pobyt v tieni a výberom vhodného oblečenia (klobúk, slnečné okuliare atď.). 

Pokiaľ je vystavenie slnku nevyhnutné alebo neúmyselné, je dôležité zabezpečiť, aby UV lúče nemali negatívny dopad na vývoj pokožky dieťaťa. 

Photoderm PEDIATRICS mineral SPF 50+  

Tento opaľovací krém poskytuje vonkajšiu a fyzikálnu ochranu vďaka 100 % minerálnym filtrom v kombinácii s technológiou SUN BARRIER. Je odolný voči vode a slinám, pomáha chrániť krehkú pokožku od 0+ mesiacov pred UV žiarením a oxidačným stresom vyvolaným slnkom s +28 % antioxidačnou ochranou.¹ 

Od 12 mesiacov začína detská pokožka dozrievať, ale stále potrebuje ďalšiu pomoc pri ochrane pred slnečným žiarením. Pretože sú deti veľmi aktívne, musí byť opaľovací krém odolný aj voči vode, piesku, potu a treniu - a ľahko sa nanáša na mokrú pokožku. 

Photoderm PEDIATRICS sprej a mlieko SPF 50+ 

Tento opaľovací krém, ktorý využíva iba štyri čisté filtre a technológiu SUN BARRIER, chráni pokožku pred UV žiarením a oxidačným stresom vyvolaným slnkom s +20% antioxidačnou ochranou¹. Je vhodný aj pre najcitlivejšiu atopickú pokožku, posilňuje bariérovú funkciu pokožky na slnku a výrazne znižuje transepidermálnu stratu vody po siedmich dňoch používania². Je k dispozícii vo forme spreju aj mlieka. 

SPF50+ Sun Milk for children and SPF50+ Children's Sun foam

Starostlivosť o citlivú pokožku na slnku

Vďaka minimalistickému zloženiu boli opaľovacie krémy Bioderma Photoderm PEDIATRICS vyvinuté a testované aj pre citlivú atopickú pokožku. 

  

Objavte rad Photoderm pre celú rodinu. 

  

¹ Hodnotenie in vivo , priemerný pomer medzi oxidovaným a neoxidovaným skvalénom . 

² Hodnotenie vplyvu na posilnenie kožnej bariéry, priemerná hodnota TEWL. 

Ochrana detskej pokožky

Jemná detská pokožka Pokožka so sklonom k atopii

SUN BARRIER TECHNOLÓGIA

Photoderm PEDIATRICS mineral SPF 50+

(Napíšte prvú recenziu)

Minerálna ochrana detskej pokožky počas nevyhnutného vystavenia slnečnému žiareniu

Pre koho ?

Dojčatá

Ochrana detskej pokožky

Pokožka so sklonom k atopii Jemná detská pokožka

SUN BARRIER TECHNOLÓGIA

Photoderm PEDIATRICS mlieko SPF 50+

(Napíšte prvú recenziu)

Veľmi vysoká slnečná ochrana, vysoká odolnosť, nezanecháva viditeľné stopy, hydratácia po dobu 8 hodín

Pre koho ?

Deti, Dojčatá

Ochrana detskej pokožky

Jemná detská pokožka Pokožka so sklonom k atopii

SUN BARRIER TECHNOLÓGIA

Photoderm PEDIATRICS sprej SPF 50+

(Napíšte prvú recenziu)

Veľmi vysoká slnečná ochrana, vysoká odolnosť, nezanecháva viditeľné stopy, hydratácia po dobu 8 hodín

Pre koho ?

Deti, Dojčatá