Jedinečný prístup k čisteniu citlivej pleti 

Ako jedna zo značiek NAOS zastáva BIODERMA dlhodobo prístup založený na ekobiológii. Vďaka tomu pozeráme na pleť vždy ako na ekosystém, ktorý reaguje na svoje okolie. Zdôrazňujeme, že tento ekosystém musíme rešpektovať, chrániť jeho zdroje a posilňovať jeho mechanizmy. Ako? Skrátka tým, že pri vzniku akéhokoľvek problému hľadáme jeho príčiny a nesnažíme sa riešiť len jeho príznaky. Micelárna voda Sensibio H2O je s týmto prístupom v dokonalom súlade. Aj preto tvorí základnú a veľmi dôležitú súčasť každodennej starostlivosti o pleť.

Pri použití ráno aj večer odstráni micelárna voda Sensibio H2O všetky potenciálne zdroje podráždenia vašej citlivej pokožky, kvôli ktorým by ste sa mohli prestať cítiť vo svojej koži – a to doslova.

 

Sensibio H2O: ako účinný čistiaci produkt pre citlivú pleť 

Účinnosť micelárnej technológie BIODERMA preverilo štvrťstoročie, po ktoré ju používame vo svojich dnes už ikonických produktoch. Konkrétne čistiaca micelárna voda Sensibio H2O sa skvele stará o vašu citlivú pleť. Vďaka jedinečnému zloženiu ju nemusíte zmývať a pri jej použití účinne vyčistíte a zároveň upokojíte svoju pleť, ktorá si tak zachová rovnováhu.

Vďaka micelárnej technológii môžeme svoju pleť účinne vyčistiť od všetkých typov nečistôt a škodlivých látok. Micely totiž fungujú ako dôkladný čistič, a to vďaka tenzidom - povrchovo aktívnym látkam. Majú tvar mikročastíc s dvomi časťami:

 • Hlavičkou, ktorá dobre znáša vodu a je v nej ľahko rozpustná. Pri aplikácii bavlneným kozmetickým tampónom sa k nemu táto časť prichytí.
 • Chvostíkom, ktorý dobre viaže mastné látky a priťahuje lipidy vo chvíli, keď už voda sama nestačí. Je to práve táto lipofilná časť micel, ktorá z pleti dokáže odstrániť nečistoty, keď po nej prejdete kozmetickým tampónom.

Tenzidov existuje celý rad a mnoho z nich je pre pleť príliš agresívných BIODERMA používa na výrobu Sensibio H2O jednu jedinú jemnú čistiacu zložku, špecifický tenzid: neiónový glyceroester. Prečo práve ten? Pretože sa svojou štruktúrou veľmi podobá bunkovej štruktúre lipidov, ktoré tvoria našu pleť. Vďaka tomu micely v Sensibio H2O dokonale čistia vašu pleť a zároveň zachovávajú jej rovnováhu.

Micelles acting as cleaning agents

Preukázaný čistiaci účinok 

Sensibio H2O odstraňuje:

99 % make-upu1 a škodlivých častíc2

 

1 Podľa hodnotenia odličovacích produktov od 10 používateľov.
2 Klinické hodnotenie čistiaceho účinku na častice imitujúce atmosférické znečistenie na 11 používateľoch.

Sensibio H2O: uchováva rovnováhu pleti 

Vďaka svojmu ekobiológickému prístupu BIODERMA zaisťuje jedinečnú upokojujúcu, skvele znášanlivú a úplne bezpečnú starostlivosť o citlivú pleť. Sensibio H2O obsahuje všetky prísady vhodné na to, aby ho aj citlivá pleť dobre znášala.


 

Mikrobióm: štít pre vašu zdravú pleť

Mikrobióm nazývame tiež „flórou pleti”. V našej koži ho totiž tvoria miliardy veľmi užitočných mikroorganizmov, ktoré sídlia na povrchu pokožky. Tento ekosystém tak vytvára niečo ako neviditeľný ochranný plášť, ktorý chráni pokožku pred dráždivými látkami. Kožný mikrobióm tak chráni zdravie pokožky ako jej prirodzený štít a zaisťuje, aby bola kožná bariéra plne funkčná. Musíme ho preto chrániť a podporovať jeho vnútornú diverzitu.

Sensibio H2O plne rešpektuje kožný mikrobióm, ochrancu našej zdravej pleti.

95 %1 MIKROBIÓMU ZOSTANE ZACHOVANÝCH.

 

1Klinické hodnotenie účinku na kožnú mikrobiotu po 24 – 28 dňoch užívania na 20 používateľoch.
 • Dr. Michèle Sayag, alergologička
  Dr. Michèle Sayag, alergiologička - BIODERMA.

  Miliardy baktérií, plesní a iných mikroorganizmov spolu tvoria mikrobióm. Vďaka nemu v našej koži nežijú choroboplodné baktérie. Jeho ochrana je preto zásadná – základom je používanie takého čistiaceho produktu, ktorý mikrobióm zachováva.

  Dr. Michèle Sayag, alergiologička - BIODERMA.

Zásadná rola pH

pH je chemický výraz, ktorým meriame úroveň kyslosti prostredia. Koža má prirodzené pH v priemere 5,5 – zdravá koža je mierne kyslá. A práve úroveň kyslosti hrá zásadnú rolu vo funkčnosti kožnej bariéry.

Akákoľvek zmena v kožnom pH môže vyústiť do ťažkostí: koža sa môže napríklad rýchlejšie vysušovať, reagovať precitlivene alebo sa na nej môžu objavovať škvrny. Zloženie Sensibio H2O má preto rovnakú hodnotu pH ako má prirodzene zdravá koža, aby ochránila funkciu svojej bariéry aj pri čistení. Práve zachovanie prirodzenej kyslosti kože tvorí lepšie podmienky pre vyrovnaný kožný mikrobóm.

 • Dr. Michèle Sayag, alergologička
  Michèle Sayag, alergiologička - BIODERMA.

  Každodenné čistenie môže narušiť kožné pH. Zásadný je preto výber takého čistiaceho produktu, ktorý zachová fyziologické pH.

  Michèle Sayag, alergiologička - BIODERMA.

Sensibio H2O: zabraňuje nepríjemným pocitom 

Nedávna štúdia vykonaná vo Francúzsku tamojšou Spoločnosťou dermatológie na 20 -tisícoch dobrovoľníkoch ukázala, že približne 30 % populácie pozná každodenné nepríjemné pocity pleti. Ich príčinou môže byť nevhodná hygiena. Práve preto je tak dôležité dbať na správnu hygienu, ktorá zohľadňuje citlivú pleť.

BIODERMA sa rozhodla tento problém riešiť. Skúmala preto na 400 dobrovoľníkoch, či Sensibio H2O dokáže týmto nepríjemným pocitom pri citlivej pleti zabrániť.

Podľa štúdie 90 %1 účastníkov potvrdilo, že po 28 dňoch používania produktu sa tieto nepríjemné pocity znížili.

Čistenie pleti pomocou Sensibio H2O0 navyše zabraňuje najnepríjemnejším pocitom spojeným s citlivou pleťou, ako je:

 • – 100 %2 svrbenie

 • 77 %2 brnenie

 • – 73 %2 napätie

 • – 73 %2 pálenie

 

1 Observačná štúdia nepríjemných pocitov pleti,  % spokojnosti na 400 účastníkoch po dobu 28 dní.
2 Klinické hodnotenie podľa opytovania 33 účastníkov po dobu 21 dní.

Účinná každodenná starostlivosť o pleť

Používajte micelárnu vodu pre citlivú pleť Sensibio H2O každé ráno a večer. Pleť tak očistíte od rôznych agresívnych vplyvov, akými sú make-up alebo znečistenie. Naneste malé množstvo na bavlnený kozmetický tampón, najlepšie taký, ktorý môžete vyprať a znovu použiť. Potom bez drhnutia vyčistite tvár a oči. Nemusíte zmývať. Vaša pleť je čistá a svieža, bez známok mastnoty alebo lepkavosti.

 • Každodenné čistenie bez oplachovania

  Citlivá pokožka Normálna pleť

  Micelárna technológia

  Sensibio H2O

  (1 hodnotenie)

  Originálna upokojujúca micelárna voda, ktorá čistí a rešpektuje kožnú bariéru

  Pre koho ?

  Dospelí, Dospievajúci

 • Starostlivosť o pokožku cez deň

  Citlivá pokožka

  Patent Toleridine™

  Sensibio Očný gél-krém

  (1 hodnotenie)

  Upokojujúca a hydratačná starostlivosť na citlivé okolie očí.

  Pre koho ?

  Dospelí, Dospievajúci

 • Príležitostná cielená starostlivosť o pokožku

  Citlivá pokožka

  Patent Toleridine™

  Sensibio Maska

  (Napíšte prvú recenziu)

  Intenzívna hydratačná a upokojujúca pleťová maska na citlivú pokožku.

  Pre koho ?

  Dospelí, Dospievajúci