1. Pravidelne a starostlivo sa odličujte

Je to úplný základ v starostlivosti o pleť, ak vás trápi akné, platí to dvojnásobne. Nejde však len o odlíčenie a odstránenie make-upu, ale o skutočne hĺbkovú očistu, ktorá pokožku zbaví všetkých nečistôt. Dôkladným vyčistením pleti (ráno i večer) môžete vaše problémy s akné nielen zmierniť, ale hlavne im efektívne predchádzať. Skvelou voľbou je napríklad čistiaci penivý gel Sébium Moussant, či micelárna voda Sébium H2O. Oba produkty sú pre aknóznu pokožku ako stvorené.

 

2. Udržujte čisté ruky

Zapálená pleť a vyrážky na aknóznej pleti sú náchylné k podráždeniu, obzvlášť vplyvom okolitých nečistôt. Lenže počas dňa sa len ťažko vyhnete tomu, aby ste sa nedotýkala tváre. Preto si dajte záležať, nech máte ruky čo najčistejšie, nech si pleť zbytočne nezanesiete baktériami a stav pleti ešte nezhoršíte.

 

3. Akné si nestláčajte 

Ľahko sa to povie, ale ono to tak láka, vytlačiť si vyrážky alebo zanesené póry. Myslite však na to, že každý neodborný zásah vám môže spôsobiť nepríjemný zápal alebo infekciu a liečbu akné ešte viac predĺžiť. Nakoniec môže na tvári zanechať aj nepekné jazvičky. A to vám za to predsa nestojí. O tom, ako sa zbaviť čiernych bodiek sa zaoberáme v samostatnom článku.

Range Sebium

Produkty Sébium boli špeciálne vyvinuté na čistenie a následnú starostlivosť o mastnú až aknóznu pokožku so sklonom nedokonalostiam. Presvedčte sa o ich účinku na vlastnej koži aj vy!

4. Používajte vhodné produkty

Najväčší sklon k tvorbe akné má mastná pokožka, ktorá má svoje špecifické potreby. A práve v tomto prípade dochádza k najčastejšej chybe - k používaniu príliš vysušujúcich produktov, ktoré pleť ešte viac rozdráždia, čím zvýšia aj produkciu kožného mazu, nazývaného sébum. Stavte preto iba na šetrné prípravky určené priamo na liečbu akné.

 

5. Objavte dermatokozmetiku

Ak si nie ste istá, kde si vybrať tie najlepšie ošetrujúce produkty, zájdite do lekárne, kde nájdete preverenú kvalitu. Poradia vám nielen s akné, ale napríklad aj ako na čierne bodky. Trefou do čierneho je tu rad produktov Sébium, ktoré sa o vašu aknóznu pleť postarajú po všetkých stránkach a ešte vám otravné vyrážky a nedokonalosti pomôžu skrotiť.

 

6. Sledujte svoje telo

Akné sa môže objaviť nielen na tvári (čelo, nos, brada, T-zóna), ale aj na krku, alebo dokonca v dekolte. Výnimkou nie je ani akné na chrbte. Aj v tomto prípade je na mieste špeciálna starostlivosť, napríklad pomocou sprchového gélu Sébium Moussant. Trpezlivosť ruže prináša, vo vašom prípade čistú a zdravú pleť. Zamerajte sa na starostlivé dodržiavanie pravidiel starostlivosti o akné a uvidíte, že výsledky na seba nedajú dlho čakať.

7. Upravte si životný štýl

Na ceste za zdravou čistú pleťou sa vám oplatí preladiť na zdravú vlnu - vyhnúť sa prílišnej konzumácii cukrov a tukov, dopriať si dostatočný spánok a nezabúdať na pravidelný pohyb.

 

8. Pamätajte na hydratáciu

Niekedy sa môže stať, že pri liečbe aknóznych prejavov má pleť tendenciu vysušovať sa alebo byť precitlivená. Nezabudnite ju preto pravidelne ošetrovať hydratačným krémom, ideálne z rovnakého radu, ktoroým pokožku čistíte. Zvýšite tak aj účinky celkovej liečby akné. Výborné výsledky dosiahnete napríklad s krémom Sébium Hydra - intenzívnou hydratačnou starostlivosťou o dehydratovanú, mastnú a aknóznu pleť.

 

9. Prekryte si vyrážky

JLen čo budete mať potrebu svoje akné zakryť, vyberte si k tomu čo najvhodnejší produkt. Mal by nielen maskovať, ale sa aj o pleť vhodne starať. Skúste napríklad krém Sébium Global Cover so zabudovaným zeleným korektorom, ktorý nielen dobre kryje a zmatňuje pleť po dobu až 12 hodín, ale dokonca vzniku akné bráni.

 

10. Zostaňte v pohode

Neustále sa objavujúce vyrážky vedia sa sebavedomím poriadne zamávať. Občas by si človek na tvár najradšej nasadil nejakú masku, alebo vôbec nevychádzal von. Netrápte sa zbytočne a skúste myslieť na to, že ide len o prechodné obdobie, ktoré sa dá pomocou správnej starostlivosti v pokoji zvládnuť.

 • BIODERMA produktová fotka, Sébium Gel moussant 500 ml, penivý čistiaci gél na mastnú pokožku
 • Každodenné čistenie s oplachovaním

  Zmiešaná až mastná pokožka

  Patent D.A.F.

  Sébium Gel moussant

  (2 hodnotenia)

  Purifikujúci jemný čistiaci prípravok. Odstraňuje nečistoty, reguluje lesk.

  Pre koho ?

  Dospelí, Dospievajúci

 • BIODERMA produktová fotka, Sébium H2O 500 ml, micelárna voda na pleť so sklonom k akné
 • Každodenné čistenie bez oplachovania

  Zmiešaná až mastná pokožka Pokožka so sklonom k akné

  Micelárna technológia

  Sébium H2O

  (1 hodnotenie)

  Čistiaca micelárna voda na mastnú a aknóznu pokožku.

  Pre koho ?

  Dospelí, Dospievajúci

 • BIODERMA produktová fotka, Sébium Global 30 ml, starostlivosť o pleť so sklonom k akné
 • Starostlivosť o pokožku cez deň

  Pokožka so sklonom k akné

  Technológia Seborestore

  Sébium Global

  Táto starostlivosť eliminuje škvrny a bráni ich opätovnému vzniku.

  Pre koho ?

  Dospelí, Dospievajúci

 • BIODERMA produktová fotka, Sébium Hydra 40 ml, rehydratačná starostlivosť o mastnú pokožku
 • Starostlivosť o pokožku cez deň

  Pokožka so sklonom k akné

  Patent Fluidactiv™

  Sébium Hydra

  (1 hodnotenie)

  Hydratačný krém na aknóznu pleť. Intenzívne hydratuje a vyživuje.

  Pre koho ?

  Dospelí, Dospievajúci

 • BIODERMA produktová fotka, Sébium Sensitive 30 ml, starostlivosť o pleť so sklonom k akné
 • Starostlivosť o pokožku cez deň

  Pokožka so sklonom k akné Citlivá a oslabená pokožka so sklonom k akné

  Technológia Inflastop™

  Sébium Sensitive

  Sébium Sensitive
  pleť. Upokojuje, hydratuje a eliminuje prejavy podráždenej aknóznej pleti.

  Pre koho ?

  Dospelí, Dospievajúci

 • Špecifická ochrana

  Zmiešaná až mastná pokožka Pokožka so sklonom k akné

  Patent Bunkovej Bioochrany ™

  Photoderm AKN Mat SPF 30

  Veľmi vysoká ochrana redukujúca nedokonalosti pleti

  Pre koho ?

  Dospelí, Dospievajúci