Allez au contenu Allez à la navigation

28 November 2017

Pravda o atopickom ekzéme

 

Pravda o atopickom

ekzéme

Dobrá správa pre všetkých majiteľov atopickej kože! Už nemusíte premýšľať, či je článok o atopii pravdivý. Na novom portáli www.pravdyoatopii.sk, ktorého garantom je francúzska dermokozmetika BIODERMA, nájdete odborné rady od profíkov, ktorí s takýmito pacientami dlhodobo pracujú, ale aj skutočné príbehy atopických pacientov.

Nie ste v tom sami
Ako sa hovorí - zdieľaná starosť, polovičná starosť. Ten pocit, že v tom človek nie ste sám, je vážne k nezaplateniu! Tak napríklad práve atopický ekzém - na prvý pohľad to nemusí byť jasné, ale každý atopik vám potvrdí, že sa s ním občas žije dosť ťažko. Len sa o tom bohužiaľ veľmi nehovorí. Na portáli www.pravdyoatopii.sk je to ale inak, tam žiadne tabu neplatí! Otvorene a bez zábran tu popisuje svoje skúsenosti s atopiou hneď niekoľko pacientov, či už detských, alebo dospelých, ktorí sa rozhodli zveriť sa ostatným s tým, ako sa im s ekzémom žije, ako ho liečia a čo im pomáha. Také príbehy pre vás môžu byť psychickou podporou, ale aj veľkou inšpiráciou. Pacientov s atopiou môžete aj osobne stretnúť na seminároch, ktoré tento server v spolupráci so spoločnosťou BIODERMA pre ľudí pravidelne organizuje, a prebrať tam svoje problémy ako s nimi, tak aj s lekármi. Podajú vám pomocnú ruku a poradia, ako atopiu v pohode zvládať. 

Profesionál je na vašej strane
Atopický ekzém má na svedomí hneď niekoľko spúšťačov, či už ide o zdedené gény, prítomnosť alergénov, psychickú kondíciu, alebo o to, čo jeme. Práve preto sa na portáli www.pravdyoatopii.sk stretli profesionáli hneď z niekoľkých oborov, ktorí s ekzémami dlhodobo pracujú a majú s atopiou vďaka tomu bohaté skúsenosti. Ich články rozhodne stoja za prečítanie, pretože vďaka nim svojmu atopickému ekzému ľahšie pochopíte. Tak napríklad dermatológ - ten podrobne a pri tom zrozumiteľne vysvetľuje, čo presne je označované za atopický ekzém, ako, kedy a prečo vzniká, ako prebieha jeho vyšetrenie a radí, ako sa o chúlostivú pokožku správne starať. Psychológ sa zase venuje úzkej súvislosti medzi atopiou a psychikou, o ktorej niektorí pacienti ani nemajú tušenie a empaticky podporuje pacientov v tom, aby sa nebáli o svojom ochorení otvorene hovoriť. Už len to im môže pomôcť naštartovať uzdravovanie. Ďalší obor - alergo-imunológia, je s atopiou tiež tesne spojený. Množstvo ľudí, ktorí trpia na ekzémy, totiž často trpia starosťami s rôznymi alergiami, alebo riešia oslabenú imunitu, takže zájsť si na nejaké špeciálne imunologické vyšetrenie sa určite vyplatí. A sme u jedálneho lístka. Odborníci na výživu sa zhodujú, že ak vsadíte na tie správne potraviny, môžete svoj ekzém výrazne zmierniť, preto stojí za to si o tom na www.pravdyoatopii.sk niečo prečítať.

Je to pravda alebo nie?
Znáte to, ako sa pri každom ochorení, rovnako ako aj pri atopii, objavuje množstvo nezmyselných tvrdení a "zaručených" správ. Nenechajte sa nimi zmiasť a verte len takým, ktoré sú hodné vašej dôvery. Na stránkach www.pravdyoatopii.sk máte istotu, že vďaka profesionálnemu tímu skúsených odborníkov na žiadnu polopravdu ani špekuláciu nenarazíte. A ktoré mýty patria k najčastejším? Tak napríklad tvrdenie, že atopiu hravo vyliečite pomocou hypnózy, zapálenú pokožku zaručene uzdravíte potieraním medom, rastlinným či živočíšnym tukom, prípadne prikladaním kapustných listov, alebo že najlepšia pomoc pri liečbe predstavuje vakcína, lenže pravda je taká, že proti atopii žiadna taká neexistuje. Dokonca sa medzi ľuďmi traduje aj mýtus, že atopik by sa nemal kúpať, opaľovať a radšej ani vychádzať na slniečko. Avšak v prípade, že svoj ekzém riešite s lekárom, dodržujete jeho rady a o svoju citlivú pokožku sa správne staráte, nie je dôvod sa nechať zneistiť nejakými fámami. Buďte skrátka v obraze a hľadajte kvalitné dôveryhodné informácie - liečba potom bude aj oveľa efektívnejšia.