Znečistenie prostredia, stres, nevhodný make-up... keď sa stav pleti zhorší vplyvom vonkajších alebo vnútorných faktorov, túžime po čo najrýchlejšej úľave. Prajeme si, aby pálenie, mravčenie, či pnutie zmizlo čo najrýchlejšie - a natrvalo! Väčšina dostupných krémov sa zameriava iba na upokojenie príznakov a neriešia príčiny. BIODERMA preto navrhla riešenie zamerané na posilnenie vlastnej schopnosti pokožky chrániť sa.

Posilnenie vlastných obranných mechanizmov citlivej pokožky je to, čím sa produkt Sensibio Defensive od Biodermy líši od konkurenčných produktov na citlivý typ pleti.

Tento produkt tak pôsobí na biologické mechanizmy pokožky, ktoré sú zodpovedné za citlivú pleť v celej jej komplexnosti. Pleť sa tak môže pomocou vlastných mechanizmov brániť proti podnetom, ktoré ju dráždia.

Citlivá pleť je spôsobená dvoma príčinami: prirodzená citlivosť je spôsobená biologickou dysfunkciou, citlivosť vyvolaná reakciou je spôsobená rôznymi faktormi životného prostredia alebo nášho životného štýlu. Produkt Sensibio Defensive rieši potreby oboch typov.
Pokožka sa opäť dokáže sama dobre chrániť a žiť v harmónii so svojim okolím. Môžete tak pozorovať, ako sa strácajú nepríjemné pocity a s nimi vaše starosti.

Citlivú pokožku nemožno izolovať. Je súčasťou celého ekosystému a musí sa naučiť prispôsobiť sa zmenám vo svojom prostredí.

Aktívne zložky upokojujú, posilňujú a chránia citlivú pokožku

Technológia Defensive, exkluzívna inovácia od BIODERMY, vytvára ideálne podmienky na stimuláciu obranných mechanizmov pokožky. Sensibio Defensive presahuje rámec obyčajnej hydratácie citlivej pleti. Prináša trojaký účinok, ktorý poskytuje komplexnú starostlivosť o citlivú pleť bez ohľadu na intenzitu príznakov.

Zvyšuje antioxidačnú aktivitu pokožky

 • Faktory ako je vnútorné a vonkajšie znečistenie, vystavenie UV žiareniu alebo životný štýl môžu zvyšovať tzv. oxidačný stres v pokožke. Pokiaľ k tomu dôjde, pokožka už nie je schopná sa dostatočne sama brániť, čo vedie k zmene kožnej bariéry, a umožneniu lepšieho preniknutia dráždivých látok do tela. Práve preto je zvýšenie antioxidačnej aktivity pokožky kľúčom na kontrolu začarovaného kruhu citlivej pleti.
 • Produkt Sensibio Defensive obsahuje vo svojom zložení karnozín a vitamín E. Obe tieto látky sa prirodzene vyskytujú v pokožke a zohrávajú dôležitú úlohu v ochrane proti všetkým vonkajším činiteľom, ktoré produkujú voľné radikály, vrátane UV žiarenia a znečistenia.

Posilňuje bariérovú funkciu pokožky

 • Pre lepšie predstavenie štruktúry pokožky sa často používa metafora „tehlovej steny“. Kožné bunky sú tehly a medzibunkové lipidy sú tmel. Doplnenie týchto lipidov, rovnako ako enzýmov a bielkovín, ktoré sú taktiež súčasťou “steny” pokožky, vytvára silnejšiu bariéru, ktorá zabráni vstupu dráždivých látok, ktoré môžu vyvolať príznaky citlivej pokožky.
 • Sensibio Defensive obsahuje aj tetrapeptid-10 lipopeptid, ktorý podporuje rast všetkých lipidov, enzýmov a proteínov, ktoré sú súčasťou kožnej bariéry.

 

Neutralizuje nervovú hyperreaktivitu

 • Citlivá pokožka môže reagovať na mnoho podnetov. Preto je potrebné znížiť lokálnu reakciu na podráždenie, ktorá sa môže objaviť kedykoľvek.
 • Produkt Sensibio Defensive obsahuje extrakt zo šalvie červenej, ktorá brzdí hyperreaktivitu pokožky a citlivosť senzorických nervových vlákien pleti. Znižuje tak lokálne podráždenie vyvolané dráždivými podnetmi.


 

Oba typy krému obsahujú technológiu Defensive a pomáhajú tak trvalej ochrane citlivej pleti. Vyberať medzi nimi môžete podľa vlastnej potreby. Môžete tak svoj výber napríklad prispôsobiť tomu, či je deň alebo noc, či máte mastnú alebo suchú pleť, či je práve leto alebo zima.

Prvý typ, Sensibio Defensive, má ľahkú, osviežujúcu textúru, ktorá sa pri roztieraní okamžite rozpúšťa, rýchlo sa vstrebáva a nezanecháva lepivý film. Glycerín, ktorý obsahuje, je biomimetická zložka, ktorá sa prirodzene vyskytuje v pokožke. Drží v sebe vodu a pokožka tak zostáva pružná a hydratovaná. Dopĺňa ho rastlinný skvalén, ktorý poskytuje dodatočnú hydratáciu a pleti navracia jemnosť a pružnosť.

Sensibio Defensive Rich má neparfumovanú, vyživujúcu textúru. Na dotyk je ako satén, rýchlo sa vstrebáva a upokojuje, a to aj v období zvýšenej suchosti a citlivosti. Glycerín dopĺňa rastlinný skvalén - vďaka svojej výnimočnej afinite s prirodzenými lipidmi pokožky poskytuje potrebnú hydratáciu a výživu.

 • Aurélie Guyoux, R&D riaditeľka - NAOS.

  Textúra produktu je dôležitým faktorom, pokiaľ ide o krém na tvár, o to viac pre citlivú pleť. Pri vývoji Sensibio Defensive bolo hlavným cieľom okamžite pokožku upokojiť a zároveň zaistiť príjemný účinok pri aplikácii. A pretože ľudia s citlivou pleťou žijú po celom svete, Sensibio Defensive je k dispozícii v dvoch verziách, s dvoma rôznymi textúrami - ľahká a svieža alebo plná a rozmaznávajúca.

  Aurélie Guyoux, R&D riaditeľka - NAOS.

Sensibio Defensive a jeho zloženie preukázali v klinických štúdiách u ľudí s citlivou pokožkou svoju účinnosť, znášanlivosť a bezpečnosť používania.

Bezprostredne po aplikácii produktu Sensibio Defensive 100% opýtaných cítilo, že ich pokožka je chránená, a 97% potvrdilo, že sa ich pokožka cíti príjemnejšie.

Po štyroch týždňoch používania 97% respondentov potvrdilo, že ich pokožka je upokojená, vykazuje menšie pocity nepohodlia a lepšie sa bráni voči dráždivým podnetom.

Pre 94 % opýtaných tak má citlivosť pokožky z dlhodobého hľadiska menší vplyv na ich každodenný život. 

Každodenné čistenie bez oplachovania

Citlivá pokožka Normálna pleť

Micelárna technológia

Sensibio H2O

(8 hodnotení)

Originálna upokojujúca micelárna voda, ktorá čistí a rešpektuje kožnú bariéru

Pre koho ?

Dospelí, Dospievajúci

Každodenné čistenie bez oplachovania

Citlivá pokožka Normálna až zmiešaná pokožka

Micelárna technológia

Sensibio H2O Micelárne obrúsky

(Napíšte prvú recenziu)

Čistiace a upokojujúce obrúsky vlhčené micelárnou vodou na citlivú pleť.

Pre koho ?

Dospelí, Dospievajúci

Každodenné čistenie s oplachovaním

Citlivá pokožka

Patent D.A.F.

Sensibio Gel moussant

(5 hodnotení)

Upokojujúci micelárny čistiaci gél, ktorý podporuje prirodzenú hydratáciu pokožky.

Pre koho ?

Dospelí, Dospievajúci

Starostlivosť o pokožku cez deň

Citlivá pokožka so sklonom k začervenaniu

Patent Rosactiv™

Sensibio AR Krém

(3 hodnotenia)

Dlhodobé pôsobenie proti začervenaniu. Ultra komfort.

Pre koho ?

Dospelí, Dospievajúci

Starostlivosť o pokožku cez deň

Citlivá pokožka

Patent Toleridine™

Sensibio Očný gél-krém

(1 hodnotenie)

Upokojujúca a hydratačná starostlivosť na citlivé okolie očí.

Pre koho ?

Dospelí, Dospievajúci

Starostlivosť o pokožku cez deň

Citlivá pokožka a získaná citlivosť

Technológia Defensive

Sensibio Defensive

(7 hodnotení)

Aktívny upokojujúci krém so sviežou a ľahkou textúrou, ktorý posilňuje vlastné obranné mechanizmy pokožky, zjemňuje ju a vyhladzuje

Pre koho ?

Dospelí, Dospievajúci

Starostlivosť o pokožku cez deň

Citlivá pokožka

Patent Toleridine™

Sensibio Forte

(Napíšte prvú recenziu)

Upokojujúca starostlivosť s rýchlou a dlhodobou úľavou pre poškodenú pokožku

Pre koho ?

Dospelí, Dospievajúci

Starostlivosť o pokožku cez deň

Citlivá pokožka a získaná citlivosť

Technológia Defensive

Sensibio Defensive rich

(3 hodnotenia)

Aktívny upokojujúci krém s bohatou a výživnou textúrou, ktorý posilňuje vlastné obranné mechanizmy pokožky, vyživuje ju a zjemňuje

Pre koho ?

Dospelí, Dospievajúci