Starostlivosť o citlivú pleť: aj niekoľko malých krokov urobí veľký rozdiel

S našimi deviatimi tipmi, ako na starostlivosť o citlivú pokožkou, sa vyvarujete nepríjemným pocitom, ako je brnenie, svrbenie alebo pálenie, ktoré komplikujú váš každodenný život. Každý z krokov je jednoduchý a veľmi ľahko ho možno zaradiť do bežného režimu. A ak sa spoja dohromady, môžu mať obrovský vplyv na to, ako sa vaša pokožka cíti.

Chráňte sa pred slnkom. UV lúče môžu pri citlivej pokožke vyvolať začervenanie. Najlepším spôsobom ako tejto reakcii predísť, je chrániť pokožku pred slnkom pomocou oblečenia, pokrývky hlavy a aplikáciou opaľovacieho krému. Zároveň platí, že jedine v dôkladnom opakovaní je sila.

Vyhnite sa parfumom a vôňam. Samotné parfémy i parfumácie obsiahnuté v iných produktoch, ktoré majú zvýšiť ich atraktivitu, môžu citlivú pokožku podráždiť a spôsobiť napr. svrbenie alebo začervenanie. Parfém navyše často môže byť iba mätúcim označením pre produkt, v ktorom sa skrýva rad chemických zlúčenín. Pokiaľ si nie ste istí, ako bude vaša pokožka reagovať, vyskúšajte radšej výrobok na ruke po dobu jedného týždňa a pozorujte, či má vaša pokožka na produkt reakciu. Najlepšie je samozrejme vyhnúť sa silným parfumom alebo výrazne parfumovaným produktom úplne. Výber produktov bez parfumácie je každým dňom jednoduchší, pretože mnoho firiem prechádza na stratégiu, v ktorej chcú vyjsť v ústrety všetkým zákazníkom, teda aj tým s citlivou pleťou alebo alergiami.

Dajte košom cigaretám a alkoholu. Vplyv cigariet na celkové zdravie bol už niekoľkokrát a obšírne preukázaný. Nikotín a ďalšie chemické látky obsiahnuté v cigaretách okrem iného vedú aj k predčasnému starnutiu. A práve cigaretový dym spôsobuje oxidačný stres, ktorý vo svojom dôsledku oslabuje kožnú bariéru, a dráždivé látky tak môžu ľahšie preniknúť do tela a vyvolať nepríjemnú reakciu.
Alkohol zase môže rozširovať cievy a spôsobovať tak začervenanie, ktoré môže u citlivej pokožky vyvolať ďalšie pocity nepohodlia.

Pri nákupe oblečenia voľte čistú bavlnua šperky vyberajte len z pravých kovov. Vlna, a to aj tie najjemnejšie druhy ako je kašmír a merino, môžu citlivú pokožku dráždiť. Pri 100% bavlne toto riziko nehrozí a navyše umožňuje pokožke dýchať.

Čo sa týka šperkov, čisté zlato a striebro v porovnaní s komerčnými kovmi a šperkami dráždia citlivú pokožku o poznanie menej. Voľte tento materiál u náhrdelníkov, náramkov aj náušníc.

Nepoužívajte horúcu vodu. Horúca alebo studená voda môže byť pre citlivú pokožku príliš agresívna. Horúca voda môže dokonca poškodiť kožnú bariéru. Horúca aj studená voda môže spôsobiť dočasné začervenanie, podobne ako náhla zmena teploty pri chodení von a dovnútra. Používaním teplej alebo vlažnej vody, ktorá je čo najbližšie k telesnej teplote, udržujete citlivú pokožku v známom prostredí a nedochádza tak k jej podráždeniu. Vyhnite sa hrubému treniu pri umývaní rúk alebo celého tela a voľte jemný čistiaci produkt, napríklad micelárnu vodu prispôsobenú citlivej pleti.

Používajte bezpečné produkty s vysokou toleranciou, ktoré sú účinné a prispôsobené potrebám vašej pleti. Pri líčení a starostlivosti o pleť potrebuje vaša pleť produkty, ktoré rešpektujú jej prostredie a biológiu. Príliš agresívne produkty, ktoré nie sú prispôsobené vašej citlivej pleti, môžu reakcie vašej pleti ešte zhoršiť. Pokiaľ vaša pleť reaguje na vybraný produkt zle, je lepšie ho vymeniť za ten vhodný pre vašu pleť, než si hovoriť, že si naň vaša pleť jednoducho musí zvyknúť.

Poraďte sa s odborníkom, ktorý vám pomôže s úpravou životného štýlu. Ak máte pocit, že už ste vyskúšali všetko, každý ďalší výrobok akurát vyvoláva ďalšie reakcie vašej pleti alebo pokiaľ sa jednoducho cítite zahltení, pretože ste na riešenie sami, neváhajte sa poradiť s dermatológom. Práve jeho pochopenie vám poskytne úľavu a jeho skúsenosti pomoc, ktorú potrebujete, aby ste konečne získali späť kontrolu nad svojou citlivou pokožkou.

Pokiaľ je to možné, noste bavlnené rúško. Ľudia s citlivou pleťou sú náchylní k výraznejšej reakcii v dôsledku používania rúšok. Bežne dostupné masky môžu spôsobiť pocity svrbenia, suchosti kože a začervenania. Cez masku totiž neprenikne žiadne svetlo, je v nej vyšší obsah CO2 a taktiež je v nej nižšia cirkulácia vzduchu. Bavlnená maska, ktorá nebola chemicky farbená, pomôže vašej pokožke dýchať a nebude spôsobovať nepríjemné reakcie. Striedajte rôzne typy masiek, aby ste zistili, či majú na stav vašej pleti vplyv.

Vaše príznaky môžu chvíľami nadobúdať na intenzite alebo sa vplyvom zmeny prostredia opäť zlepšovať - ​​raz sa tak stretávate s miernym diskomfortom alebo svrbením, inokedy s úplným začervenaním, mravčením alebo pálením. To všetko súvisí s diagnózou citlivá pleť.

Pokiaľ Vás zaujíma viac, prečítajte si náš článok "Dôležité oznámenie: Rovnaké príznaky vždy znamenajú citlivú pokožku".

Ak chcete svoju citlivú pleť dlhodobo upokojiť a dobre sa o ňu starať aj pri náročných skúškach ako sú zmeny ročného obdobia, nové zamestnanie, znečistenie ovzdušia alebo ďalšie výzvy, ktoré vás v bežnom živote stretnú, môžete sa spoľahnúť na kvalitnú starostlivosť o citlivú pleť Sensibio Defensive. V lete aj v zime, cez deň aj v noci, pre zmiešanú, mastnú i suchú pleť, na dovolenke aj v práci, na výlete v prírode aj v znečistenom meste - Sensibio Defensive chráni vašu citlivú pleť vždy a posilňuje vlastné obranné mechanizmy pleti. Na výber máte navyše z dvoch verzií produktu:

Sensibio Defensive

Má ľahkú a osviežujúcu textúru, ktorá poskytuje antioxidačnú ochranu a okamžité a dlhodobé upokojenie. Posilňuje tiež schopnosť citlivej pleti brániť sa každodennému podráždeniu. Hydratuje po dobu 12 hodín.

Sensibio Defensive rich

Variant s plnou a rozmaznávajúcou textúrou a extra výživou poskytuje rovnakú antioxidačnú ochranu, okamžité upokojenie a tiež posilňuje schopnosť citlivej pleti brániť sa každodenným podráždeniam. Po dobu 12 hodín hydratuje a vyživuje.

 

Zistite viac o našom produkte v článku "Sensibio Defensive: Ošetrujúci a upokojujúci krém, ktorý posilňuje sebaobranu pokožky".

Každodenné čistenie bez oplachovania

Citlivá pokožka Normálna pleť

Micelárna technológia

Sensibio H2O

(8 hodnotení)

Originálna upokojujúca micelárna voda, ktorá čistí a rešpektuje kožnú bariéru

Pre koho ?

Dospelí, Dospievajúci

Každodenné čistenie bez oplachovania

Citlivá pokožka Normálna až zmiešaná pokožka

Micelárna technológia

Sensibio H2O Micelárne obrúsky

(Napíšte prvú recenziu)

Čistiace a upokojujúce obrúsky vlhčené micelárnou vodou na citlivú pleť.

Pre koho ?

Dospelí, Dospievajúci

Každodenné čistenie s oplachovaním

Citlivá pokožka

Patent D.A.F.

Sensibio Gel moussant

(5 hodnotení)

Upokojujúci micelárny čistiaci gél, ktorý podporuje prirodzenú hydratáciu pokožky.

Pre koho ?

Dospelí, Dospievajúci

Každodenné čistenie bez oplachovania

Citlivá pokožka so sklonom k začervenaniu

Patent Rosactiv™

Sensibio H2O AR

(4 hodnotenia)

Dermatologická micelárna voda proti začervenaniu čistí, odstraňuje make-up, upokojuje.

Pre koho ?

Dospelí, Dospievajúci

Starostlivosť o pokožku cez deň

Citlivá pokožka

Patent Toleridine™

Sensibio Očný gél-krém

(1 hodnotenie)

Upokojujúca a hydratačná starostlivosť na citlivé okolie očí.

Pre koho ?

Dospelí, Dospievajúci

Starostlivosť o pokožku cez deň

Citlivá pokožka a získaná citlivosť

Technológia Defensive

Sensibio Defensive

(7 hodnotení)

Aktívny upokojujúci krém so sviežou a ľahkou textúrou, ktorý posilňuje vlastné obranné mechanizmy pokožky, zjemňuje ju a vyhladzuje

Pre koho ?

Dospelí, Dospievajúci

Starostlivosť o pokožku cez deň

Citlivá pokožka

Patent Toleridine™

Sensibio Forte

(Napíšte prvú recenziu)

Upokojujúca starostlivosť s rýchlou a dlhodobou úľavou pre poškodenú pokožku

Pre koho ?

Dospelí, Dospievajúci

Starostlivosť o pokožku cez deň

Citlivá pokožka a získaná citlivosť

Technológia Defensive

Sensibio Defensive rich

(3 hodnotenia)

Aktívny upokojujúci krém s bohatou a výživnou textúrou, ktorý posilňuje vlastné obranné mechanizmy pokožky, vyživuje ju a zjemňuje

Pre koho ?

Dospelí, Dospievajúci