Allez au contenu Allez à la navigation

22 November 2018

Poradíme, ako hydratovať suchú a atopickú pokožku

ZImná výbava
prE suchú pokožku

Pripravujeme sa na obdobie, kedy budú teploty klesať hlboko pod nulu. S prichádzajúcou zimou vyťahujeme šály, čapice a zimné bundy, ktoré naše telo ochránia a uchovajú v teple. Pod všetkými tými vrstvami oblečenia sa ale môže skrývať pokožka, ktorá je veľmi suchá a kontakt so svetrom či rukavicami môže spôsobovať svrbenie a nepríjemný pocit suchosti ešte zdôrazniť. Máme pre vás niekoľko rád, ako na zimu pripraviť suchú alebo atopickú pokožku, aby bola hydratovaná aj v treskúcich mrazoch. Stačí jej dopriať dostatočnú hydratáciu pomocou zvláčňujúcich krémov, ktoré ochránia kožu pred atopickým ekzémom aj zimou.

Príliš krehká pokožka

Pokiaľ je pokožka príliš suchá, vytvárajú sa v nej jemné trhlinky, cez ktoré sa dostávajú cudzie dráždivé látky do kože, čo môže spôsobiť podráždenie. Môže ísť o peľ, prach, roztoče, ale aj o rôzne druhy kozmetiky či kovy. Aby pokožka nebola suchá a trhlinky sa nevytvárali, je potreba ju dostatočne hydratovať a pravidelne premazávať. Bioderma preto pre potreby ľudí so suchou pokožkou vytvorila vysoko hydratujúci krém Atoderm Crème parfumée, ktorý zaručuje o 80 % viac hydratovanú pokožku už po prvom použití.

Hydratovať a premazať

Atoderm Crème parfumée posiluje hydrataci pokožky tím, že stimuluje produkci kyseliny hyaluronové. Ta funguje jako zásobník vody a vyrovnává jemné trhlinky v kůži, čímž zabraňuje vnikání cizích částic do kůže. Účinek kyseliny hyaluronové pak podporuje v krému obsažený komplex Skin ProtectTM, který doplňuje lipidy a posiluje tak kožní bariéru po celý den. Pokožka tak má zaručenou dlouhodobou ochranu před vnikáním cizích částic, alergenů a jiných dráždivých látek, což eliminuje možné alergické reakce a předchází suchosti a svědění. Krém je navíc nově dostupný také s příjemnou parfemací, takže jej rádi zařadíte do svého každodenního rituálu. Je vhodný pro normální i suchou a citlivou pokožku, neobsahuje totiž parabeny, je nekomedogenní a hypoalergenní.

Atopická pokožka potrebuje špeciálnu starostlivosť

Atopia je vrodená dispozícia kože k zápalovej reakcii a nedá sa úplne vyliečiť. Najčastejšie sa objavuje u detí, ale môže pretrvávať, alebo sa objaviť aj v dospelosti. Pomocou správnej starostlivosti je možné udržať atopiu vo fáze pokoja. Atopický ekzém najviac zhoršuje suchosť pokožky, kožu je potreba preto udržiavať hydratovanú a niekoľkokrát denne ju premazávať zvláčňujúcimi krémami. Ideálne sú dlhotrvajúce hydratačné krémy, ktoré na pokožke obnovia hydrolipidický film. Kožnú bariéru trvalo obnovuje krém Atoderm Intensive Baume, vďaka obsiahnutému komplexu LipigeniumTM vyrobeného z biolipidov, ktoré sú prirodzene prítomné v epidermis. Suchej až atopickej pokožke nesvedčí častý kontakt s vodou, s mydlom či saponátom, starostlivo vyberajte taktiež pracie prášky a aviváže. Vážnejšie formy ekzému je potreba vždy konzultovať s dermatológom, ktorý vám odporučí individuálnu liečbu. Najčastejšie sa predpisujú antihistaminiká proti svrbeniu pokožky a kortikosteroidy, alebo topické imunomodulátory, ktoré zabraňujú zápalu.

Produkty Bioderma pre suchú a atopickú pleť si môžete kúpiť online na e-shopoch a tiež v lekárňach.